شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ Saturday 24 February 2024

معاون توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی خوزستان:

فروشندگان باید تخم‌مرغ را بر اساس وزن عرضه کنند

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: فروشندگان در خوزستان باید تخم مرغ را بر اساس وزن به مشتریان عرضه کنند زیرا ملاک و معیار خرید و فروش تخم‌مرغ، وزن کالا است.

علی رحم کریمی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص فروش تخم‌مرغ به صورت عددی در استان اظهار کرد: بنابر گزارش‌هایی در برخی از شهرستان‌ها تخم‌مرغ به صورت عددی عرضه می‌شود که این موضوع مغایر با ضوابط حاکم بر بازار است.

وی افزود: فروشندگان در خوزستان باید تخم‌مرغ را بر اساس وزن عرضه کنند زیرا ملاک و معیار خرید و فروش تخم‌مرغ، وزن کالا است.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه تخم مرغ حتی نباید به صورت شانه‌ای به فروش برسد و فقط معیار وزن است، گفت: تخم مرغ مثل سایر کالاها براساس وزن کالا باید عرضه شود و فروشندگان لازم است تخم مرغ را وزن و بر اساس وزن به مشتری عرضه کنند.

کریمی با بیان اینکه بر اساس آخرین ابلاغ ضرایب سود هزینه شبکه توزیع و عرضه توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در سال جاری، عمده‌فروشان تخم‌مرغ حداکثر می‌توانند ۳ درصد بابت سود هزینه‌های خود به فاکتور خرید اضافه کنند، ادامه داد: این ضریب برای واحدهای خرده‌فروشی و سوپرمارکت‌ها ۱۰ درصد است.

وی ادامه داد: از خریداران تخم‌مرغ در استان درخواست داریم برای نظم‌دهی به بازار تخم مرغ استان از خرید تخم‌مرغ به صورت عددی خودداری کنند و از فروشنده درخواست کنند تخم‌مرغ را توزین کرده و بر اساس وزن هزینه آن را پرداخت کنند.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در حال حاضر هر کیلو تخم مرغ حدود ۴۷ هزار تومان است که البته به صورت روزانه در سامانه ۱۲۴ قیمت آن اعلام می‌شود زیرا گاهی تغییراتی در این قیمت‌ها به وجود می‌آید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of