سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday 31 January 2023

نقش پررنگ دلالان در بالا بودن قیمت میوه و تره‌بار

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز با بیان این اینکه دلالان نقش پررنگی در بالا بودن قیمت میوه و تره‌بار دارند، گفت: به طور کلی قیمت میوه در بازار بالا است و مهمترین علت این مساله نیز دلالان هستند.

عبدالرضا جمالی پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت کلی بازار میوه اظهار کرد: به طور کلی قیمت میوه در بازار بالا است و مهمترین علت این مساله نیز دلالان هستند.

وی افزود: ورود دلالان به بازار میوه مثل دیگر حوزه‌ها باعث شده تا قیمت میوه و تره‌بار به صورت کلی بالا باشد زیرا قطعا دلال میوه را از باغدار و کشاورز با نرخی بسیار پایین‌تر از نرخی که در بازار عرضه می‌شود خریداری می‌کند.

رییس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز با بیان این اینکه دلالان نقش پررنگی در بالا بودن قیمت میوه و تره‌بار دارند، گفت: عوامل دیگری مثل شرایط فصل و کمبود عرضه برخی از محصولات نیز در قیمت میوه موثر هستند اما شاید مهمترین علتی که بتوان در خصوص بالا بودن قیمت میوه عنوان کرد فعالیت دلالی در این حوزه است.

جمالی پور عنوان کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه شب یلدا را پشت سر گذاشته‌ایم قیمت‌ها اندکی کاهش یافته‌اند اما قیمت میوه و تره‌بار به صورت کلی بالا است و البته نگرانی‌هایی نیز برای پایان سال و عید در خصوص بالاتر رفتن قیمت‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: پس از اینکه نیمه بهمن ماه را پشت سر بگذاریم دلالان با دپوی میوه‌ها برای شب عید مجددا بر بازار میوه و قیمت‌ها اثر می‌گذارند که امیدواریم مسئولان در این زمینه برخوردهای لازم و اقدامات نظارتی را به بهترین شکل انجام دهند تا شاهد بالاتر رفتن قیمت میوه و تره‌بار نباشیم.

رییس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز گفت: یکی دیگر از مسائل در بحث بالا بودن نرخ میوه و تره‌بار این است که شرایط بازار میوه و تره‌بار به شکلی شده که هرگاه قیمت محصولی روند رو به رشد به خود می‌گیرد، عده‌ای آن را نگهداری می‌کنند و کمتر روانه میدان می‌کنند تا بیشتر سود کنند و این موضوع منجر به بالا رفتن قیمت‌ها می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of