یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ Sunday 23 June 2024

طلسم شکست ؛

ایران مقابل کانادا پیروز شد

تیم ملی والیبال ایران هفته سوم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ را با پیروزی قاطع برابر کانادا آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در بازی نخست خود در هفته سوم لیگ ملت های ۲۰۱۹ در سالن مملو از جمعیت و ۶ هزار نفری غدیر ارومیه به مصاف کانادا رفت و به پیروزی ۳ بر صفر دست یافت.

ایگور کولاکوویچ برای شروع بازی مقابل حریفی که در ۳ تورنمنت بزرگ اخیر (لیگ ملت‌ها، المپیک و قهرمانی جهان) از آن شکست خورده بود از ترکیب سعید معروف، امیر غفور،  مبلد عبادی پور، پوریا فیاضی، محمد موسوی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) استفاده کرد.

بازیکنان و کادر فنی تیم ملی لهستان و مربی تیم ملی روسیه، تماشاگران ویژه این بازی بودند.

ایران شروع بهتری با تکیه بر حملات خود و جو سنگین سالن غدیر نسبت به کانادا داشت و ۸ بر ۴ پیش افتاد. بازی کم اشتباه ایران، سرمربی کانادا را مجبور به استفاده از وقت استراحت فنی کرد و دو تیم در امتیاز ۱۶ بر ۹ به سود ایران به سراغ وقت استراحت فنی دوم رفتند. تیم ایران در تمام طول ست، تیم برتر میدان بود و ۲۵ بر ۱۵ به پیروزی رسید.

کانادا در ست دوم تیمی متفاوت نشان داد و ۴ بر یک از ایران پیش افتاد. بازیکنان ایران در ادامه اما سر و شکل تیمی خود را پیدا کردند و نتیچه ۸ بر ۶ به سود کانادا شد. دو تیم در امتیاز ۱۶ مساوی شدند. سرویس بدون بازگشت امیر غفور، امتیاز ۱۹ را برای ایران در پی داشت. دفاع روی تور بی نقص میلاد عبادی پور نیز ایران به امتیاز ۲۲ در مقابل ۲۱ امتیاز حریف رساند. امتیاز بعدی با سرویس بدون بازگشت موسوی به دست آمد. دو اشتباه متوالی از سوی بازیکنان ایران، نتیجه را در امتیاز ۲۳ مساوی کرد. جدال تماشایی ایران و کانادا در ست دوم با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران تمام شد.

ست سوم هم با برتری کانادا ولی با نوسان کمتر برای دو تیم آغاز شد. دو تیم در امتیاز ۱۰ مساوی شدند. ۳ امتیاز متوالی برای ایران، گلن هوگ را مجبور کرد از وقت استراحت استفاده کند. دومین وقت استراحت فنی نیز در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود ایران جاصل شد. تیم ایران در این بازی، ۲ یا ۳ امتیاز خود را با پاس های امیر غفور به دست آورد که باعث تشکر سعید معروف از او شد. ست سوم این بازی هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود ایران به پایان رسید تا طلسم شکست ناپذیری کانادا مقابل ایران شکسته شود. تیم ملی ایران در ۳ تورنمنت بزرگ اخیر شامل لیگ ملت‌ها، مسابقات قهرمانی جهان و المپیک از تیم ملی کانادا شکست خورده بود و امروز این طلسم را شکست.

این شمشین پیروزی ایران در هفت بازی برگزار شده در لیگ ملت‌‌های ۲۰۱۹ بود.

ایران در دومین بازی خود در هفته سوم از ساعت ۱۸:۳۰ فردا شنبه در یک دیدار حساس به مصاف لهستانی خواهد رفت که امروز ۳ بر یک از روسیه شکست خورد.

برچسب‌ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of