چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ Wednesday 17 July 2024

امام جمعه اهواز:

الان وقت رسیدگی به سیل‌زدگان خوزستان است‌ نه فردا

امام ‌جمعه اهواز‌ با اشاره به این‌که پرداختن به مسئله سیل همچنان اولویت اول استان خوزستان است، گفت: الان وقت رسیدگی به سیل‌زدگان خوزستان است‌ نه فردا لذا اقدامات جهادی ‌مسئولان سریعا اتفاق بیفتد‌.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نمازجمعه این هفته اهواز که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا به معنای اجتناب از محارم الله و انجام واجبات الهی است.

وی با اشاره به این‌که پرداختن به مسئله سیل همچنان اولویت اول استان خوزستان است، بیان کرد: تمامی دستگاه‌های مسئول رسیدگی به مناطق سیل‌زده خوزستان و استان‌های معین خوزستان باید توجه داشته باشند که الان وقت رسیدگی به سیل‌زدگان است و نه فردا چراکه دیر است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به جهادگران و حضور آنها در دوران سیل، افزود: رهبرمعظم انقلاب فرمودند در پساسیل نیازمند رفع چالش‌های رسیدگان هستیم، تمامی جهادگران سراسر ایران همچنان نیاز به حضور آنها است و امروز وقت رسیدگی به سیل‌زدگان و فردا دیر است.

وی با اشاره به این‌که مبلغ بلاعوض و پرداخت وام برای سیل‌زدگان جهت ساخت و ساز، امروز وقت رسیدگی به آن و فردا دیر است، عنوان کرد: سازمان آب و برق خوزستان برای انتقال آب به زمین‌های زراعی تلاش می‌کند اما تا پایان رسیدن این مهم، امروز وقت آن است و فردا دیر است. اقدامات جهادی که باید از سوی مسئولان درباره سیل اتفاق بیافتد، امروز وقت آن بوده و فردا دیر است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد با اشاره به مسائل اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: رهبرمعظم انقلاب فرمودند که اولویت اول کشور در شرایط فعلی و جنگ تمام عیار، مسأله اقتصادی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

امام جمعه اهواز ادامه داد: در شرایط جنگ اقتصای در ایران اسلامی، تطعیلی‌های بیش از حد نمی‌توان ما را در تراز انقلاب اسلامی برساند. مقصود از تعطیلی‌ها، دینی و مذهبی نیست بلکه همچنان باید تعطیل بمانند. مقصود این است که روز جمعه بخشی از آن مربوط به نماز و مابقی به اقتصاد پرداخته شود.

وی با اشاره به این‌که در هشت سال دفاع مقدس با وجود جنگ با دشمنان ما به آن‌ها بگوییم در تعدادی از روزها که تعطیل استدست نگه دارد، عنوان کرد: اینکه در طول سال دو روز در هفته کم شود و در ابتدای سال جدید تعطیلی‌ها ۵ روز است اما غالب دستگاه‌های دولتی بیش از یک ماه تطعیل می‌شوند. قطعا درباره با تطعیلی‌ها باید توجه ویژه شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد گفت: مدیر و مسئول در تراز انقلاب اسلامی اولا باید متدین و دین باور، متخصص، لایق و کارآمد، ثانیا تلاش بی‌وقفه در تمام شبانه‌روز داشته باشد. در حالی که در جنگ اقتصاد به سر می‌بریم نباید یک مدیر در نظام مقدس اسلامی در بند ۸ یا ۹ ساعت باشد. یک مدیر جهادی توانمند در تراز انقلاب اسلامی از ۲۴ ساعت، باید ۲۰ ساعت زحمت بکشد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به این‌که به تعبیر رهبرمعظم انقلاب، مدیر تراز انقلاب اسلامی زندگی اشرافی نباید داشته باشد، ادامه داد: مدیر در تراز انقلاب اسلامی نباید حقوق نجومی، به دنبال دور زدن قانون، سفره آن بیش از یک نوع آن هم ساده داشته باشد. استفاده از رانت برای تمام مدیران ممنوع است و باید به آن توجه ویژه شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of