یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ Sunday 22 May 2022

آغاز اجرای سند آمایش سرزمینی خوزستان پس از ۱۵ سال

استاندار خوزستان از آغاز اجرای سند آمایش سرزمینی خوزستان پس از ۱۵ سال خبرداد و گفت:این سند، سندی است که توزیع هوشمندانه فعالیت ها و جمعیت در استان را سبب می شود تا بر اساس ظرفیت های سرزمین مادری استان، بتوانیم با حفظ محیط زیست، یک تعادل بخشی خوبی در استان داشته باشیم و به توسعه ای پایدار برسیم.

صادق خلیلیان در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خوزستان ، اظهار کرد: امروز بعد از ۱۵ سال سند راهبردی آمایش سرزمین استان خوزستان که مصوب و ابلاغ شده است را دستور اجرایی شدن و شروع به فعالیت و پیاده سازی آن را در استان داشتیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: این سند، سندی است که توزیع هوشمندانه فعالیت ها و جمعیت در استان را سبب می شود تا بر اساس ظرفیت های سرزمین مادری که در استان داریم، بتوانیم با حفظ محیط زیست خود، یک تعادل بخشی خوبی در استان داشته باشیم و به توسعه ای پایدار برسیم.

استاندار خوزستان گفت: ان شالله مردم خوزستان از نظر مادی و معنوی بتوانند از آنچه در فرآیند توسعه و رشد اقتصادی محقق می شود، به بهترین شکل ممکن بهره مند شوند.

خلیلیان ادامه داد: در این سند، ۹ منطقه راهبردی را شاهد هستیم که بر اساس ظرفیت هایی که دارند، آنچه که باید در آنها اجرا شود و یا متناسب با شرایط ممکن است مجاز به انجام برخی فعالیت ها نباشند، احصا شده است.

وی بیان کرد: آن فعالیت هایی که باید مورد پشتیبانی قرار بگیرند و مناسب برای این مناطق هستند، حتما از پشتیبانی های دولت برخوردار خواهند بود.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: در برخی از مناطق ما که در برخی از فعالیت ها استعداد ندارند و یا به دلیل وجود ممنوعیت، مجوز برخی از این فعالیت ها داده نخواهد شد اما اکثر مناطق استان می توانند برخی فعالیت ها را انجام دهند.

خلیلیان عنوان کرد: فعالیت هایی که از نظر پشتیبانی های دولت، حالت خنثی دارد، مجاز خواهند بود ولی مورد پشتیبانی دولت قرار نخواهند گرفت.

وی گفت: امیدواریم با اجرایی شدن این سند از سال ۱۴۰۱، طرح ها و برنامه های استان در بخش های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی بتواند در مسیری قرار گیرد که به توسعه پایدار استان منجر شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of