شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ Saturday 27 February 2021

استاندار خوزستان:

جابه‌جایی منازل پرخطر کوی شهید سلیمانی اهواز در اولویت است

استاندار خوزستان گفت: تعمیر و بازسازی منازل کوی شهید سلیمانی (منبع آب) اهواز و جابه‌جایی اهالی از منازل پرخطر این منطقه در اولویت است و تا رفع کامل مشکلات این منطقه مردم پای کار هستیم.

غلامرضا شریعتی روز جمعه در حاشیه بازدید از کوی شهید سلیمانی (منبع آب) اهواز و پایان عملیات نخستین مرحله از تعمیر و بازسازی منازل این منطقه، اظهار کرد: کوی شهید سلیمانی یکی از مناطق حاشیه‌ای اهواز است که در سال‌های گذشته مردم این منطقه با مشکلات متعددی از جمله مسیر تردد، خطر ریزش کوه و فرسودگی منازل خود روبه‌رو بودند که در ماه‌های اخیر به همت سپاه ولیعصر خوزستان (عج) و برخی از دستگاه‌های اجرایی، اقدامات موثری برای خدمت‌رسانی به مردم انجام شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری خوزستان؛ وی افزود: در گذشته اقداماتی برای خدمت‌رسانی به مردم این منطقه انجام شده بود اما تاکنون پایگاه دائمی برای خدمت‌رسانی مستقر نشده بود که سپاه ولیعصر(عج) خوزستان با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی از ماه‌های گذشته در این محل مستقر شده و در قالب عملیات نبی اکرم(ص) خدمت‌رسانی به مردم را آغاز کرده است.

استاندار خوزستان بیان کرد: چشم‌انداز این منطقه احداث یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی است که در پروسه پنج ساله انجام و ۹۰۰ نفر جابه‌جا می‌شوند اما تا آن زمان نباید از منازل فرسوده و پرخطر این منطقه غافل شویم.

وی ادامه داد: مسئولان استانی و محلی برای رفع مشکلات مردم در مناطق حاشیه‌ای و کم‌برخوردار بسیج شده‌اند و این روند ادامه خواهد داشت.

شریعتی عنوان کرد: هماهنگی لازم با بنیاد مستضعفان و شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی برای تامین اعتبار تعمیر تعداد بیشتری از منازل انجام شده است. همچنین برخی از منزل پرخطر توسط مدیریت بحران شناسایی شده و جابه‌جایی آن‌ها در اولویت قرار گرفته است. جا دارد از همکاری مردم در مناطق مختلف صمیمانه قدردانی کنیم و این وعده را می‌دهیم تا آخرین روز از رفع مشکلات مردم پای کار خواهیم ماند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of