پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ Thursday 29 October 2020

نماینده پیگیر حق مردم باشد؛

عوارض آلایندگی پالایشگاه حق خرمشهراست

رئیس پیشین شورای اسلامی شهر خرمشهر گفت: بخشی از خرمشهر در محدوده قانونی تعلق حق آلایندگی پالایشگاه آبادان قرار دارد و این حق باید مطالبه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، موسی مطور جزیره پ در آخرین جلسه علنی شورای شهر به عنوان رئیس شورا، اظهار کرد: تصمیم برای گرفتن حق آلایندگی خرمشهر بدون دعوت از مسئولان خرمشهری انجام شد و تنها یک نفر از خرمشهر در مقابل شماری قابل توجه در مسئولان آبادان در جلسه حضور داشت که بنا به اظهارت وی، حضورش فرمایشی بود و تنها از وی خواسته شد تا برگه‌ای از قبل توافق شده را امضا کند.

وی افزود: این تصمیم در حالی اتخاذ شد که مناطقی همچون معمره صنگور و مینوشهر در محدوده قانونی قرار دارند و خرمشهر بیش از هر وقت دیگر به این منابع مالی نیاز دارند.

رئیس پیشین شورای شهر خرمشهر با بیان اینکه از نماینده خرمشهر انتظار می‌رود که پیگیر این موضوع باشد، تأکید کرد و گفت: از نماینده خرمشهر با توجه به توان رایزنی در سطوح بالاتر انتظار می‌رود پیگیری علت این امر و بازگرداندن حق خرمشهر باشد که در تماس تلفنی از نماینده خواستم و وی در پاسخ گفت پیگیر است اما پیگیری نماینده حالتی نهفته دارد.

وی ادامه داد: شورای شهر بر سر حق مردم با کسی مماشات ندارد و در صورتی که نماینده خرمشهر پیگیر نباشد، شورا شهر خرمشهر به طور مستقیم از طریق کمیته‌ای مربوط به نمایندگان در پایتخت موضوع را پیگیری می‌کند.

مطور جزیره از مدیرعامل منطقه آزاد اروند و امام جمعه خرمشهر نیز خواست به این موضوع واکنش نشان دهند و اظهار کرد: مدیرعامل منطقه آزاد اروند که ادعای حاکمیت می‌کند، در زمانی که میان دو شهرستان اختلاف ایجاد می‌شود باید واکنش نشان دهد و در برابر وضعیت شهرداری خرمشهر که به حالت کما رفته و در آستانه ورشکستگی است، بی‌تفاوت نباشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of