سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ Tuesday 22 September 2020

مرکز رشد اداره‌کل فنی و حرفه‌ای خوزستان راه‌اندازی می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان این پارک و اداره‌کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان، گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه مرکز رشد وابسته به اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان به زودی راه‌اندازی می‌شود.

ایرج کاظمی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های مرکز جامع رشد پارک علم و فناوری این است که مراکز رشد وابسته به دستگاه‌های اجرایی یا دانشگاه‌ها را زیر چتر خود قرار دهد و با هم در راستای ماموریت‌های تعیین شده تعامل می‌کنند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برای راه‌اندازی یک مرکز رشد، افزود: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با پارک علم و فناوری وارد تعامل شده ‌است تا بر این اساس در مرکز رشدی که تاسیس می‌شود و ذیل مرکز رشد جامع پارک فعالیت می‌کند، فناورهای فعال در حوزه مهارت‌افزایی را مستقر کند. این همکاری دو جانبه است زیرا شرکت‌های فناور زیر نظر پارک علم و فناوری استان فعالیت می‌کنند.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان بیان کرد: هدف اصلی از همکاری و انعقاد تفاهم‌نامه، ارتقای سطح مهارت شرکت‌های فناور فعال است. همچنین هنرآموزانی که از طریق شرکت‌های فناور وارد این حوزه می‌شوند، می‌توانند از مزایای این مرکز رشد استفاده کنند.

کاظمی‌نژاد با اشاره به اینکه این مرکز رشد قرار است در مرکز خوارزمی اهواز راه‌اندازی شود، گفت: عملیات تجهیز این مرکز در حال انجام است و به زودی افتتاح می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of