سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ Tuesday 22 September 2020

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان:

ماسک با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به تحویل۱۷۰ هزار ماسک به شرکت‌های پخش، گفت: نظر به شرایط فعلی و نیاز مردم، ماسک با قیمت مناسب در اختیار آنها قرار گیرد تا بتوانند آن را تهیه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، امید بن عباس عصر شنبه در ستاد مدیریت ویروس کرونا که در اداره کل مدیریت بحران برگزار شد، اظهار کرد: از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، غذا و دارو، معاونت امور اقتصادی استانداری درخواست می‌شود نشستی با واحدهای تولیدکننده ماسک برای برطرف کردن مشکلات آنها برگزار شود چرا که فعال شدن هر کدام از این واحدها، ظرفیت خوبی برای استان است.

وی بر برداشتن موانع دریافت مواد اولیه ماسک و نظارت بر شرکت‌ها و مراکز عرضه ماسک در خوزستان تأکید کرد و افزود: روند تخصیص پارچه از سوی وزارت صنعت باید از جانب سازمان صمت استان پیگیری شود و بر اساس میزان سهمیه‌ای که در سامانه وزارتخانه به آنها ابلاغ می‌شود، سهمیه تخصیص داده شود و واحدهای تولیدکننده ماسک از این مسئله غافل نمانند.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان در ادامه گفت: هفته گذشته برای تأمین و تولید ماسک نشستی با حضور معاونت امور اقتصادی استانداری، اداره کل بازرسی استانداری، سازمان صمت استان، معاونت هماهنگی کننده سپاه پاسداران در استان، دادستانی استان، معاونت غذا و دارو و یک شرکت تولیدکننده ماسک برگزار و تمامی موضوعات پیرامون تولید آن بررسی شد.

وی افزود: با هماهنگی صورت گرفته از سوی اداره کل بازرسی استانداری و سازمان‌های مردم نهاد در محل شرکت تولیدکننده ماسک مذکور، سه سر بازرس تعیین و مستقر شد و امروز ۱۷۰ هزار ماسک تحویل شرکت پخش استان شد و متعهد شدند فردا نیز تعدادی دیگر ماسک تولید کنند.

بن عباس بیان کرد: درباره قیمت ماسک با سازمان صمت هماهنگی لازم صورت گرفت و بنا شد این سازمان پس از دریافت آنالیز قیمت و مستندات شرکت تولیدی ماسک، قیمت نهایی را اعلام کند.

وی با بیان اینکه بر اساس یافته‌ها قیمت‌گذاری ماسک بیشتر از قیمت تمام شده آن است، توضیح داد: ضرورت دارد با توجه به شرایط فعلی و نیاز مردم، ماسک با قیمت مناسب در اختیار آنها قرار گیرد تا همه اقشار بتوانند قدرت خرید ماسک را داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به فرا رسیدن ماه پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و جوابگو نبودن میزان ماسک تولیدی داخل، بیان کرد: واردکنندگان ماسک در استان هستند که می‌توانند ماسک را از خارج از کشور تأمین کنند و ضرورت دارد شرایط ثبت و سفارش برای واردات مهیا شود، همچنین می‌توان از ظرفیت منطقه آزاد اروند در این زمینه کمک گرفت.

وی با اشاره به وضعیت نقاهتگاه‌ها ویژه مبتلایان به کرونا در خوزستان، بیان کرد: برای انتخاب نقاهتگاه‌های مناسب در سطح استان نشست‌هایی با دانشگاه علوم پزشکی، سپاه و سایر مجموعه‌ها برگزار و مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیازهای شهرستان‌ها را بررسی و اعلام کند تا بر اساس آن تصمیم‌گیری و اقدام شود.

بن عباس ادامه داد: برای مدیریت نقاهتگاه‌ها، پشتیبانی، نیروی انسانی و دیگر موارد مورد نیاز آن دستورالعملی تهیه شد که باید به تصویب برسد و پس از تصویب، این دستورالعمل ملاک عمل قرار می‌گیرد و همچنین برای اهواز نیز مرکز آموزش نفت مد نظر قرار داده شد که اگر شاخص‌های لازم را داشت، برای موضوع نقاهتگاه این شهرستان انتخاب می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of