شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ Saturday 15 August 2020

مدیرعامل سازمان پسماند اهواز:

کمتر از نیمی از مطب‌های اهواز با سازمان پسماند قرارداد دارند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز گفت: در حال حاضر یک هزار و ۸۰۰ مطب در اهواز وجود دارد که تنها ۷۰۰ مطب از این تعداد با سازمان پسماند قرارداد منعقد کرده‌اند؛ هیچکس حاضر نیست پول بدهد و تنها سازمان پسماند است که باید کار کند.

محمدرضا قنواتی در جلسه کارگروه پسماند که در استانداری خوزستان، برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه گذشته این کارگروه، برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت را ارائه دادیم و عنوان کردیم که ۱۰۰ میلیارد تومان برای ساماندهی سایت دفن پسماند شهر اهواز نیاز است. البته این رقم با افزایش نرخ یورو، به مبلغ به ۱۴۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: از اسفندماه تاکنون ماهانه، ۲ هزار و ۷۰۰ سرویس انجام می‌دهیم اما با شیوع کرونا مدتی کارخانه تفکیک زباله تعطیل بوده است و دوباره‌کاری برای ما ایجاد شد بنابراین علاوه بر افزایش هزینه‌های دفع زباله کار نیز سخت‌تر شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز گفت: دفن زباله در حال انجام است اما اکنون تقریباً محدوده سایت صفیره پر شده است و روند پیشرفت کار به کندی انجام می‌شود.

قنواتی تصریح کرد: از سه چهار روز پیش عملیات احداث سلول دیگری در سایت صفیره آغاز شد. امیدواریم در چند ماه این کار به پایان برسد. برای احداث یک سلول دیگر نیز ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که اگر اعتباراتی تزریق شود تا همزمان این سلول نیز احداث شود که تا آخر سال دو سلول برای دفن بهداشتی زباله در سایت صفیره راه‌اندازی شود.

وی افزود: مشکلی که اکنون وجود دارد این است که من اکنون تنها، متولی زباله اهواز نیستم بلکه زباله شیبان نیز به سایت صفیره انتقال داده می‌شود. روزانه ۱۵۰ تن زباله از کوت‌عبدالله و ۴۰ تن زباله از شیبان به سایت صفیره منتقل می‌شود. اگر قرار است ما پاسخگو باشیم باید هزینه‌هایی برای ما در نظر گرفته شود و یا تجهیزاتی در اختیار ما قرار بگیرد اما این کار نیز انجام نشده است. همین مشکل را در خصوص پسماندهای بیمارستانی نیز داریم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز بیان کرد: در حال حاضر یک هزار و ۸۰۰ مطب در اهواز وجود دارد که تنها ۷۰۰ مطب از این تعداد با سازمان پسماند قرارداد منعقد کرده‌اند؛ هیچکس حاضر نیست پول بدهد و تنها سازمان پسماند است که باید کار کند.

وی افزود: به دلیل شیوع کرونا چند ماهی است که بار سنگینی بر دوش بیمارستان‌های دولتی تحمیل شده و چند ماه است که پولی به ما نداده‌اند. ما با کدام اعتبار باید کار کنیم؟ بنابراین باید خواسته‌ها منطقی باشند و ابزاری به دست ما بدهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of