سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ Tuesday 14 July 2020

رئیس پلیس راه خوزستان:

دود آتش‌سوزی مزارع جاده‌ها را گرفته است

رئیس پلیس راه خوزستان با اشاره به انتشار دود ناشی از آتش زدن کاه و کلش مزارع در جاده‌ها و وقوع حوادث به دلیل کاهش دید رانندگان، گفت: انتشار دود در جاده موجب کاهش دید رانندگان می‌شود و رانندگان نیز در این شرایط، دقت لازم را ندارند بنابراین هر ساله در این بازه زمانی، شاهد حوادث ترافیکی در جاده‌ها هستیم.

سرهنگ رضا دولتشاهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاثیر انتشار دود ناشی از آتش زدن کاه و کلش مزارع در وقوع حوادث جاده‌ای اظهار کرد: اغلب مزارع کشاورزی خوزستان در مجاورت جاده‌ها قرار دارند و آتش‌زدن کاه و کلش اراضی توسط کشاورزان، موجب انتشار دود غلیظی در جاده می‌شود.

وی ‌افزود: انتشار دود در جاده موجب کاهش دید رانندگان می‌شود و رانندگان نیز در این شرایط، دقت لازم را ندارند بنابراین هر ساله در این بازه زمانی، شاهد حوادث ترافیکی در جاده‌ها هستیم.

رئیس پلیس راه خوزستان گفت: البته انتشار دود دلیل اصلی وقوع این حوادث نیست زیرا در زمستان هم شاهد وقوع مه هستیم ولی زمانی که راننده دید کافی ندارد، باید سرعت خود را بکاهد و بیشتر به جلو توجه داشته باشد.

وی با اشاره به انتشار دود ناشی از آتش زدن کاه و کلش و کاهش دید افقی رانندگان و حادثه روز گذشته محور شوش – اهواز در این شرایط گفت: روز گذشته در محور شوش – اهواز ۶ خودرو با هم برخورد کردند و دو نفر مصدوم شدند که حال مصدومان حادثه وخیم نیست. هر چند این حادثه به دلیل انتشار دود رخ داد ولی رانندگان با مشاهده این شرایط باید از سرعت بکاهند و به جلو توجه کنند.

رئیس پلیس راه خوزستان افزود: چند روزی است که شاهد انتشار دود در شوش هستیم و این وضعیت منطقه نسبت به سال گذشته بدتر شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of