سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ Tuesday 14 July 2020

فعالیت اتوبوسرانی اهواز فعلا بعید است

رئیس سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز با اشاره به گسترش شیوع کرونا گفت: در این شرایط بعید است فعالیت سازمان اتوبوسرانی مجددا آغاز شود.

کوروش سبزعلی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص زمان آغاز فعالیت اتوبوسرانی شهری اهواز اظهار کرد: سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز آمادگی صد درصدی برای فعالیت مجدد را دارد اما تصمیم‌گیری در این زمینه بر عهده ستاد مدیریت کرونای خوزستان است و منتظر ابلاغ تصمیم از سوی این ستاد هستیم.

وی افزود: سرویس و نگهداری اتوبوس‌ها روزانه به صورت شیفتی انجام می‌شود و دستورات ستاد مدیریت کرونا از جمله علامت‌گذاری اتوبوس‌ها نیز انجام شده تا در صورت ابلاغ، فعالیت سازمان اتوبوسرانی آغاز شود.

رئیس سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز گفت: تصمیم ممنوعیت فعالیت سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز در اسفندماه در شرایطی بود که روزانه حدود ۱۷۰ مورد جدید ابتلا به کرونا داشتیم اما با توجه به اینکه روز گذشته شناسایی بیش از ۷۰۰ مورد جدید مبتلا در ۲۴ ساعت در خوزستان اعلام شد، بعید است که ممنوعیت فعالیت اتوبوسرانی در این شرایط لغو شود.

سبزعلی بیان کرد: طبق اعلام معاون وزیر بهداشت، ۲۶.۷ درصد از موارد انتقال کرونا بر اثر استفاده از حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس‌ها بوده است بنابراین در این شرایط بعید است فعالیت سازمان اتوبوسرانی مجددا آغاز شود.

وی گفت: آموزش‌های لازم به رانندگان ارائه شده تا در صورت فعالیت مجدد به گونه‌ای فعالیت داشته باشند که مسافرگیری طبق ظرفیت اتوبوس‌ها و بر اساس علامت‌گذاری صندلی‌های باشد اما با توجه به گرمای هوا و نرخ گران تاکسی‌ها، احتمالا استقبال مردم از اتوبوس‌ها زیاد باشد و شاید علامت‌گذاری رعایت نشود و رانندگان تنها تا حدی که امکان داشته باشد می‌توانند شرایط را کنترل کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of