سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ Tuesday 14 July 2020

استاندار خوزستان :

شهرداری‌های باید سهم ۵ درصدی آموزش‌وپرورش را بپردازند

استاندار خوزستان با تاکید بر ضرورت پرداخت ۵درصد سهم آموزش و پرورش توسط شهرداری ها، خاطرنشان کرد: مقرر شد شهرداری ها تمام توان خود را برای تحقق پرداخت سهم آموزش و پرورش به کار ببندند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز ، غلامرضا شریعتی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه برقراری عدالت آموزشی در سطح مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان از اولویت‌های مجموعه اجرایی استان است، خاطرنشان کرد: حوزه آموزش و پرورش به عنوان یک حوزه زیرساختی قلمداد می شود و توسعه متوازن این نهاد می‌بایست در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه شاخص فضای فیزیکی مدارس یکی از مولفه های مهم و تاثیرگذار در ارتقای شاخص های کیفی آموزش و پرورش استان است، خاطرنشان کرد: با ساخت یک‌هزار و ۳۳۰کلاس درس جدید در سال جاری، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس عملکرد درخشانی در حوزه ارتقای شاخص فضاهای آموزشی استان داشته است. البته در این حوزه نیاز به کار مستمر داریم تا بیش از پیش به میانگین کشوری سرانه فضای آموزشی نزدیک شویم.

استاندار خوزستان در ادامه با تاکید بر ضرورت پرداخت ۵درصد سهم آموزش و پرورش توسط شهرداری ها، خاطرنشان کرد: مقرر شد شهرداری ها تمام توان خود را برای تحقق پرداخت سهم آموزش و پرورش به کار ببندند. در همین راستا در جلسه آینده شورای آموزش و پرورش گزارشی از این اقدام ارائه خواهد شد تا شهرداری‌هایی که سهم آموزش و پرورش را پرداخت نکرده‌اند با دستور اینجانب از محل حساب های بانکی آنها سهم آموزش و پرورش برداشت و به مجموعه تعلیم و تربیت استان پرداخت شود.

شریعتی در پایان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه شهرستان اندیکا، یادآور شد: توسعه زیرساخت های مناطق کم برخودار از اولویت های مجموعه اجرایی استان خوزستان است و توسعه شهرستان اندیکا در همه حوزه ها به خصوص آموزش و پرورش نیز به عنوان یک اولویت دنبال می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of