پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ Thursday 16 July 2020

رئیس کل دادگستری خوزستان:

ترویج فرهنگ صلح و سازش از جمله اهداف قوه قضاییه است

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: ترویج فرهنگ صلح و سازش از جمله اهداف و برنامه‌هایی است که از سوی رییس قوه قضاییه با جدیت مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز،حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی امروز در همایش صبر و در جمع سران عشایر، طوایف و بزرگان که در مجتمع قضایی تندگویان برگزار شد، بیان کرد:از جمله اهداف تاسیس شوراهای حل اختلاف در خوزستان ایجاد سلح و سازش در بین آحاد جامعه است.

وی با بیان بر اینکه ترویج فرهنگ صلح و سازش از جمله اهداف و برنامه‌هایی است که از سوی رییس قوه قضاییه با جدیت مورد پیگیری قرار می‌گیرد، گفت: گذشتن از حق خود بدون چشمداشت، بزرگواری می‌خواهد و هم این افراد و هم کسانی که در این راستا میان دو طرف ایجاد سازش می‌کنند قابل تقدیر هستند.

حجتالاسلام والمسلمین مرادی با اشاره به آیات قرآن که خداوند می‌فرماید صبار و شکور باشید تا با شکرگزاری از سختی‌ها عبور کنید، افزود:هنگامی که سازش در پرونده ایجاد می‌شود، دو طرف از رای صادر شده راضی هستند در حالی که در محکمه قضایی، هرقدر قاضی عالم و عادل باشد، باز جای اعتراض برای فرد باقی است و نمی‌توان گفت پرونده مختومه شده است.

رئیس کل دادگستری خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی و محکوم کردن این اقدام آمریکا، گفت: آنچه تا امروز انقلاب اسلامی را زنده نگه داشته است، گام برداشتن در مسیر الهی و مقابله ملت ایران در برابر بدخواهی‌های کشورهای استکباری است.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی ادامه داد: ترس دشمن نیز از همین روحیه مردم است که در همه حال قدردان نعمت های الهی هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of