سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ Tuesday 14 July 2020

صیاد خوزستانی عنوان صیاد نمونه کشوری را کسب کرد‌

سرپرست اداره کل شیلات خوزستان از انتخاب صیاد خوزستانی در سی و چهارمین دوره انتخاب صیادان و کشاورزان نمونه کشوری خبر داد.

غلامرضا افتخاری نسب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز‌ با بیان این که شهاب نصاری صیاد میگو از شهرستان آبادان موفق به دریافت تندیس افتخار از سوی ریاست‌‌جمهور، وزیر جهاد کشاورزی و رئیس‌ سازمان شیلات ایران شد اظهار داشت: انتخاب این صیاد بر‌اساس ارزشیابی‌های محل از بین‌ صیادان میگو انجام‌شده است‌.

وی افزود: نصاری همواره از تجهیزات استاندارد صید استفاده کرده و با دست سازه‌های مربوط به صید و صیادی مانند توربافی آشنایی و مهارت لازم را دارد‌.

سرپرست اداره کل شیلات خوزستان ادامه داد: رعایت حقوق مصرف‌کننده با اهتمام به امر حفظ کیفیت میگو، رعایت استانداردهای زیست‌محیطی آبزیان به‌عنوان محیط‌بان دلسوز حوزه دریا و آشنا به زیست‌بوم آبزیان دریا و صیدگاه‌های مطلوب میگو از دیگر‌ موارد انتخاب این صیاد خوزستانی به‌عنوان صیاد نمونه میگو اعلام‌ شده است‌.

افتخاری نسب خاطرنشان کرد: میزان صید میگوی سال۹۷ شهاب نصاری صیاد نمونه کشوری در یک‌فصل صید پاییزه به میزان ۳‌هزار و ۱۳۶ کیلوگرم در ۳ سفر ۷ روزه بوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of