جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ Friday 1 December 2023

استاندار خوزستان:

کمترین جابه‌جایی و تخلیه در سیل امسال انجام شود

استاندار خوزستان گفت: بر اساس دستورالعمل‌ها باید بسیاری مناطق تخلیه می‌شدند اما کمترین جابه‌جایی و تخلیه انجام شود و یک کار جهادی و با مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی و مردم انجام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی ظهر امروز سه شنبه در همایش ملی سیلاب ۹۸-۹۷ که در استان خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اهمیت این موضوع انتظار استقبال بیشتری از سوی مسئولین داشتیم.

وی با بیان اینکه پیشگیری بهتر از تصمیماتی است که پس از حادثه گرفته می شود، افزود: در پیشگیری هزینه ها و حوادث جبران ناپذیر کاهش و یا درصد آن به صفر می رسد.

استاندار خوزستان بیان کرد: در جریان سیل ابتدایی سال سه اولویت کاهش تلفات جانی و خسارات، پایداری سدها و پیشگیری از آسیب دیدگی و مدیریت ریسک بود.

شریعتی با بیان اینکه در گذشته سیل های خوزستان تلفات بسیار جانی و مالی داشت، عنوان کرد: با همت سازندگی ساخت سدها موجب شد به رغم سیل شدید ابتدای سال هیچ گونه تلفات جانی در پی نداشت.

وی عنوان کرد: طبق دستور العمل ابلاغی بسیاری از روستاهای در مسیر سیلاب و یا مجاور رودخانه ها باید جا به جا می شدند که با همکاری مردم، ارتش و دیگر دستگاه های ذی‌ربط ما مدیریت جهادی این جا به جایی را به حداقل رساندیم.

استاندار خوزستان بیان کرد: حجم بسیاری از سیلاب به کانون‌های ریز گردها هدایت شد که منجر به بهبود وضعیت این مناطق شد.

شریعتی گفت: امید می رود این همایش راهکار عملی و علمی را برای حوادث احتمالی پیش رو داشته باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of