جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ Friday 1 December 2023

آخرین فرصت دادستان بهبهان به زمین‌خواران؛

بزرگترین ویلای غیرمجاز تخریب شد

دادستان بهبهان گفت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۹ ویلای غیرمجاز که به صورت تغییر کاربری در اراصی ملی یا زمین‌های کشاورزی ساخته شده بود، دستور قلع و قمع و تخریب صادر شده است.

روح‌الله زندی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در بهبهان اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۹ ویلای غیرمجاز که به صورت تغییر کاربری در اراضی ملی یا زمین‌های کشاورزی بوده، دستور قلع و قمع و تخریب صادر شده است.

وی با اشاره به شکایت و پیگیری ادارات مربوطه افزود: یکی از بزرگترین ویلاهای شهرستان بهبهان به جرم تغییر غیرمجاز کاربری اراضی زراعی و باغی تخریب شد و این موضوع دنباله‌دار است.

دادستان بهبهان بیان کرد: دوره اعمال نفوذ به سر آمده و با احدی تعارف نداریم مضاف بر این که هر کدام از مسئولان شهرستان در این مسیر سهمی داشته باشند نخست با آن‌ها و سپس با دیگران برخورد می‌شود.

وی گفت: ۱۲ پرونده نیز در دست اقدام است که پس از سیر مراحل قانونی لازم‌الاجرا و در جریان تخریب قرار می‌گیرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، شهرستان بهبهان با توجه به موقعیت آبی مناسب و زمین‌های مرغوب چشم طمع برخی افراد با نفوذ را به سوی خود جلب کرده است و با تغییر کاربری غیرمجاز دست به ویلاسازی می‌زنند.

تغییر کاربری اراضی کشاورزی و دست‌درازی به اراضی ملی داغ‌ترین موضوع شهرستان بهبهان است که دادستان جوان شهرستان با قاطعیت و جدیت تاکنون در مقابل اعمال نفوذ این افراد ایستاده و دستور تخریب را صادر کرده است.

۹۰۱۵ متر مربع که تحت تصرف دو فرد ذی‌نفوذ از سال ۹۵ قرار گرفته و در اذهان به بزرگترین و لاکچری‌ترین از آن یاد می‌شد بالاخره رفع حصر شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of