یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday 4 December 2022

جابه‌جایی ۲ نوزاد در بیمارستان امام علی(ع) اندیمشک صحت ندارد

رئیس بیمارستان امام علی(ع) اندیمشک گفت: خبر جابه‌جایی ۲ نوزاد دختر در اتاق عمل بیمارستان امام علی(ع) اندیمشک صحت ندارد.

شهرام حامدی فر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اندیمشک، با بیان این که مشخصات دقیق و فردی نوزادان پس از تولد از طریق دستبند تفکیک و به خانواده های آنان اعلام می شود، اظهار داشت: ۲ نوزاد دختر در اتاق عمل بیمارستان امام علی(ع) جابجا نشده اند.

وی با اشاره به عدم دقت مادر و پرستاری که در این بخش از بیمارستان امام علی(ع) مشغول به کار بوده است، گفت: به علت عدم دقت مادران و پرستار مربوطه به دستنبد مشخصات ، نوزادان هنگام تحویل به مادران جابجا تحویل داده شدند و شایعاتی که در این زمینه و در برخی شبکه ها و فضای مجازی منتشر شده، صحت ندارد.
رئیس بیمارستان امام علی(ع) اندیمشک با بیان این که پس از گذشت چند ساعت مادران متوجه مشخصات شده و پیگیری این اقدام آغاز شد، عنوان کرد: به منظور اطمینان ازمایشات پزشکی لازم و اولیه مطابق با آخرین نیازها و استانداردهای پزشکی انجام شده است.

وی با اشاره به این که آزمایش دی ان ای و مربوط و مورد نیاز این واقعه با پیگیری های انجام شده نیز روز شنبه و در شهر اهواز انجام می شود، ادامه داد: جابجایی نوزادان فقط در محیط بیمارستان بوده و هیچ نوزادی ترخیص نشده است و نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد.

حامدی فر خاطر نشان کرد: با توجه به حساسیت موضوع و جهت ایجاد اطمینان خاطر والدین، آزمایش دی ان ای هم از نوزدان در اولین فرصت انجام می شود تا نگرانی های ایجاد شده در این زمینه رفع گردد.

وی با قدر دانی از همکاری والدین نوزادان، افزود: این موضوع با توجه به وجود دستنبد روی دست نوزادها، موضوع پیچیده ای نبوده است و فقط برای اطمینان آزمایش ها انجام می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of