جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ Friday 1 December 2023

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

ریشه‌کن کردن فقر و بیکاری در کشور کمتر از جنگ با داعش در سوریه نیست

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ریشه کن کردن فقر و بیکاری در کشور کمتر از جنگ با داعش در سوریه نیست که این امر تنها با تربیت مدیر جهادی محقق می شود.

به گزارش ایرنا سردار سرلشگر محسن رضایی پنجشنبه در آیین افتتاحیه اولین دوره آموزش و تربیت مدیران راهبردی جهادی در سرای گیت بوستان اهواز اظهار داشت: انتقال نسل در حال انجام شدن است و اگر این امر به خوبی انجام نشود، کشور با مشکلات متعددی مواجه می شود.

وی افزود: نسل های اول و دوم در حادثه انقلاب و دوران دفاع مقدس آبدیده شدند و تجربه‌ای گران قیمت را به دست آوردند اما آیا برای باتجربه شدن نسل های سوم و چهارم نیز باید دوباره انقلابی صورت گیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد : اکنون در کشور با عدم توازن مواجه هستیم و در بخش هایی به قدرت بزرگ منطقه تبدیل شده ایم اما در بخشی از امور کشور نیز نظیر اقتصاد ، عقب مانده ایم .

وی تصریح کرد: در هرج پیشرفت بوده بی شک به دلیل مدیریت قوی و جهادی است ؛ این دوره مدیریت جهادی راهکارهایی ارایه می دهد که مدیران به سمت مدیریت جهادی حرکت کنند و قدرت های عظیم را پشت سد جمهوری اسلامی متوقف کنند.

سردار رضایی گفت: آشنایی جامعه با مسایل مدیریتی در کشور نیز از ضرورت ها است ؛ اکنون جامعه ما به ویژه در بخش خصوصی در زمینه مدیریتی ضعیف است که لازمه تقویت این بخش آشنایی با مفاهیم علوم مدیریتی است.

وی اظهار داشت : منظور از مدیریت جهادی تنها مدیران نیست بلکه کارشناسان و مجریان نیز مورد هدف هستند ؛ در حال حاضر در کشور ۲۰۰ هزار کارشناس ، ۱۰ هزار نفر تصمیم گیر و بیش از یک میلیون نفر مجری در سیستم های دولتی فعالیت می کنند .

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با وجود این تعداد یا تصمیمات درست ساخته نمی شود یا به خوبی اجرایی نمی شود.

وی بیان کرد : اکنون با وجود مشکلات کشور نیازمند کارشناسان ، مدیران و مجریان جهادی هستیم .

سرلشگر رضایی تصریح کرد : مهمترین دستاورد انقلاب ما پس از دوران دفاع مقدس ، رهبری و مدیریت جهادی است که مظلوم ترین واژه حال حاضر است .

وی گفت: در حال حاضر به غیر از حوزه نظامی از این ثروت عظیم استفاده نمی شود در حالی که این علم و دانش بوده که پشتوانه پیشرفت های نظامی ما بوده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در این دوره می‌توان به این موضوع پرداخت که آیا این دانش قابل انتقال به حوزه های دیگر است و یا فرمانده موفق جنگ می تواند در حوزه اقتصادی نیز موفق باشد .

وی تصریح کرد : مدیریت جهادی بی شک می تواند این مشکلات را برطرف کند اما مدیریت جهادی در حوزه غیر نظامی باید بومی شود.

سردار رضایی افزود: مدیریت جهادی در هر زمینه ای که بومی و پیاده سازی شود می تواند تحولات بزرگی ایجاد کند .

وی اظهار داشت : در دوره تربیت مدیریت جهادی می‌توانیم بگوییم اصول کلی مدیریت چیست و سبک آن چگونه بوده و چگونه تصمیم‌گیری می شود .

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: زندگی روزمره ما همواره با جهاد همراه است و همه ما در زندگی با رویدادها و حوادث متعددی مواجه می شویم به طور مثال رییس یک کشور جنگ را رویداد مهم می داند و افراد یک خانواده شاید یک بیماری را رویداد مهم بدانند .

وی گفت: مدیریت جهادی مدیریت موفق رویدادهای زندگی است و با کمترین هزینه از رویداد ها عبور می کند؛ ما گمان داریم که تنها در جنگ باید مدیریت جهادی داشته باشیم اما در مدیریت جهادی همیشه با رویدادهای انفعالی مواجه نیستیم بلکه خود مدیر رویداد می سازد .‌

سردار رضایی بیان کرد : استعمار از ۲۰۰ سال گذشته تاکنون کشور ما را خراب کرده و جوانان ما بیشتر به آسمان دولت نگاه می کنند و اعتماد به نفس خود را از دست داده اند .

وی افزود: زندگی جهادی این است که با روحیه جهادی وارد کار شویم و به فکر تولید و موفقیت بیشتر باشیم .

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ۲۰۰ سال استعمار فرهنگ جامعه و نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی ما را آلوده کرده و اعتماد به نفس را از ما گرفته و در هر جایی که احیا شود، تحول بزرگی صورت می گیرد .

وی گفت:جوانان امروز هیچ کمبودی نسبت به گذشته ندارند و باید این تفکر در آن ها ایجاد شود که ما می‌توانیم .

سردار رضایی گفت: نحوه مواجهه ما با رویدادها مدیریت جهادی می خواهد اما تاکنون مرتب در کشور القا می شود که بدون آمریکا و انگلیس نمی توانیم کاری کنیم.

وی ادامه داد : از بین بردن اعتماد به نفس در کشور بزرگترین خیانت به نسل جدید بود و آن هایی که به عنوان ارتباط بین الملل راه های زیادی در پیش گرفتند، اعتماد به نفس را از بین بردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمله « ما نمی توانیم» آنقدر تکرار شده که جوانان ما همیشه به دنبال حامی می گردند که با مدیریت جهادی می‌توانیم این روحیه از دست رفته را در نسل جدید تقویت کنیم.

همچنین محمود نقدی پور مدیر اندیشکده مدیران جهادی راهبردی آینده در خصوص این دوره اظهار داشت : این دوره با همکاری پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مراجع آموزشی، پژوهشی و اجرایی مرتبط برگزار می شود .

وی افزود: هدف از این دوره تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و تربیت مدیران اخلاق مدار، جهادی و عمل گرا در سطوح مدیریتی میانی و ارشد است.

آیین افتتاحیه دوره تربیت مدیران جهادی راهبردی آینده، ویژه استان خوزستان عصر پنجشنبه با حضور سردار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از مقامات استانی در سرسرای گیت بوستان اهواز برگزار شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of