جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ Friday 8 December 2023

مدیر طرح موزه های صنعت نفت:

ملی حفاری در موزه اکتشاف و تولید مسجدسلیمان نقش ویژه ای ایفا می کند

مدیر طرح موزه های صنعت نفت گفت: شرکت ملی حفاری ایران در موزه اکتشاف و تولید شهر نفتی مسجدسلیمان نقش ویژه ای ایفا می کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران دکتر اکبر نعمت الهی به همراه تعدادی از مدیران و کارشناسان موزه های صنعت نفت روز چهار شنبه (اول آبان ماه) در نشست با قائم مقام، معاون مدیرعامل در امور فنی و مهندسی و چند تن از مدیران ملی حفاری درباره مشارکت این شرکت در طرح پیش گفته به رایزنی پرداخت.

وی در پایان جلسه در زمینه محتوای مسائل مطرح شده در این نشست، گفت: حضور شرکت ملی حفاری ایران در این پروژه با توجه به جایگاه حفاری در فرآیند تولید نفت و گاز با اهمیت و تاثیر گذار خواهد بود.

نعمت الهی افزود: ملی حفاری در موزه صنعت نفت در مسجدسلیمان در منطقه بی بیان مشارکت و همکاری دارد و نشست امروز با هدف هماهنگی برای پیگیری موضوع برگزار که منتج به تشکیل کار گروهی تخصصی گردید.

مدیر طرح موزه های صنعت نفت با اشاره به حضور مدیران و کارشناسان شرکت ملی حفاری ایران، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و مدیریت موزه های صنعت نفت در این نشست، اظهار کرد: حسب تصمیم اتخاذ شده این کار گروه به طور مستمر تشکیل جلسه و نکات مورد نظر در این خصوص را تا حصول نتیجه و اجرای کار دنبال می کند.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در امور فنی و مهندسی نیز به عنوان نماینده شرکت در این کار گروه، گفت: با توجه به برنامه های وزارت نفت در خصوص ایجاد موزه های صنعت نفت در مناطق نفتخیز از جمله مسجدسلیمان به عنوان خاستگاه نفت در ایران و خاورمیانه، گفت: در موزه صنعت نفت از اکتشاف تا بهره برداری، این شرکت حضوری فعال خواهد داشت.

مهندس مهران مکوندی افزود: ملی حفاری در برنامه ریزی خود در این ارتباط، اختصاص تجهیزات قدیمی کاربردی در عملیات حفاری، مستندات و … را برای ارایه در چیدمان موزه در دست بررسی و اقدام قرار می دهد.

مدیر طرح موزه های صنعت نفت و هیئت همراه در ادامه از تجهیزات اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی حفاری ایران از جمله دکل آموزشی، شبیه ساز، کلاس ها و امکانات آموزشی در کارگاه شماره یک شرکت بازدید به عمل آورد.

مقدمات راه اندازی موزه های صنعت نفت ایران با حکم وزیر نفت در تاریخ ۲۲ دیماه ۱۳۹۲ فراهم و از آن زمان ساخت موزه در مسجدسلیمان، آبادان و تهران در دستور کار و اجرا قرار گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of