سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ Tuesday 3 October 2023

تردد ۸۵۰ هزار زائر ایرانی و ‌خارجی ‌از ‌شلمچه و چذابه ‌/ ملاقات مداوم با ‌عراقی‌ها برای تامین امنیت زائران

فرمانده مرزبانی استان خوزستان گفت: از آغاز تردد زائران اربعین ‌تا‌کنون ‌۸۵۰ هزار زائر ایرانی و اتباع خارجی از دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه بدون هیچ گونه مشکل خاص ‌راهی عتبات عالیات شد‌ه‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مرز شلمچه، سردار لطفعلی پاکباز امروز در بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه با اهتمام ویژه مسئولان و تمام دست‌اندرکاران امسال زیرساخت‌ها و امکاناتی بسیار مطلوبی جهت خدمات رسانی و تسهیل تردد زائران مهیا شده و در ایام اربعین شاهد تردد روان و بدون دغدغه زوار اباعبدالله در دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه بودیم.

وی افزود: از آغاز تردد زائرین اربعین سرور و سالار شهیدان تا کنون بیش از ۸۵۰ هزار زائر ایرانی و اتباع خارجی از دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه بدون هیچ گونه مشکل خاص در حوزه خدمات رسانی و امنیتی راهی عتبات عالیات کشور عراق شده‌اند‌.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان گفت: مرز شلمچه تنها گذرگاه برای تردد زائرین اتباع خارجی از کشورهای مسلمان نظیر پاکستان، آذربایجان ،هند و افغانستان است که با هماهنگی و تلاش های مسئولان و همچنین تعاملات ایجاد شده با مرزبانان کشور عراق زیرساخت لازم برای پذیرش و تردد اتوبوس های این زائرین در دو سوی مرز فراهم شده است

وی در ادامه اذعان داشت: فرماندهی مرزبانی خوزستان نیز با استفاده و به‌کار‌گیری همه توان و امکانات موجود اعم از نیروی انسانی‌، تجهیزات خودرویی و لجستیکی و..، در جهت برگزاری هرچه با شکوه‌تر مراسم اربعین حسینی (ع )اقدامات بسیار قابل توجه و مجدانه‌ای در این زمینه انجام داده که باعث رضایتمندی زائرین شده است.

سردار پاکباز در پایان خاطرنشان کرد: خادم‌الحسین و خادم زوار حسین بودن افتخار بزرگی است که نصیب مرزبانان خوزستان شده ‌از همین رو ما با عشق و علاقه در خدمت گزاری به زائرین آقا اباعبدالله الحسین تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم.

‌روزانه ۲۰۰ اتوبوس از مرزهای خوزستان خارج می‌شود‌

فرمانده مرزبانی خوزستان در ادامه گفت: مرزبانی امنیت بخش ترانزیتی را برقرار کرده و روزانه بین۱۵۰ تا ۲۰۰ اتوبوس از مرزهای شلمچه و چذابه خارج می‌شود.

‌پاکباز امروز ‌اظهار داشت: شرایط دو مرز شلمچه و چذابه شرایط بسیار خوبی است و زائران اربعین با سعه‌صدر از مرز عبور می‌کنند.

فرمانده مرزبانی خوزستان گفت: موج برگشت‌ها از شامگاه گذشته در حال افزایش است و شرایط بسیار خوبی در مرز وجود دارد و در تلاشیم تا با کار میدانی در مرز زمینه حفظ این شرایط را فراهم کنیم.

‌پاکباز عنوان کرد: چندین ملاقات با مسئولان مرزبانی عراق داشتیم و آن‌ها نیز در تلاش‌اند که وظیفه حفاظت از مرزهای خود را به‌درستی انجام دهند.

وی اظهار داشت: طی دو روز گذشته از مرزهای شلمچه و چذابه در سمت عراق بازدید داشتیم و با مسئولان مرزی و گذرنامه عراقی دیدار کردیم، آن‌ها نیز در تلاش‌اند که وضعیت مطلوب در مرز داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of