یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ Sunday 3 December 2023

۲۴ میلیون تن کالا در بندر امام خمینی تخلیه شد

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با بیان اینکه محدودیت اعمال شده بر کشورمان تاکنون هیچ تاثیر منفی بر روند تخلیه وبارگیری کالاهای اساسی دربندر امام خمینی(ره) نداشته است گفت:از ابتدای امسال تاکنون ۲۴ میلیون تن کالا از جمله انواع کالاهای اساسی در این مجتمع بزرگ بندری تخلیه شده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس دوشنبه ضمن تکذیب موضوع جلوگیری از تخلیه بار ۲۰ فروند کشتی در بندر امام خمینی(ره) افزود: تغییر جهت کشتی ها برای توزیع مصرف در سایر بنادر اقدامی برای کاهش قیمت تمام شده کالا بوده است.

وی با رد شایعه توقف در تخلیه شماری از کشتی های حامل کالاهای اساسی که به غلط در برخی رسانه های بیگانه منعکس شده است، اظهار داشت: به دلیل حجم زیاد بارگیری در این بندر، برای کاهش قیمت تمام شده کالاها، از کشتی‌ها درخواست شده براساس توزیع مصرف به سایر بنادر از جمله چابهار، شهیدرجایی مراجعه کنند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره به هم افزایی تمامی عوامل موثر در زنجیره تامین کالا برای تسریع در خروج کالاهای اساسی از این مجتمع بزرگ بندری خاطر نشان کرد: در حال حاضر موجودی کالای اساسی در بندر امام سه میلیون تن است و با تلاش صورت گرفته درصدد کاهش مدت ماندگاری کالا در بندر هستیم.

بیش از ۹ میلیون تن کالای اساسی در مجتمع بندری امام خمینی در نیمه نخست سال جاری تخلیه شده است که ۴۹ درصد رشد نسبت به مدت زمان مشابه پارسال را نشان می دهد.

بندر امام خمینی (ره) بزرگترین بندر کشور از نظر توان ذخیره سازی انواع کالاها از قبیل محصولات فله خشک و مایع است که با برخورداری از ۳۸ پست اسکله به طول هفت کیلومتر نزدیک ترین بندر جنوبی به مراکز صنعتی و جمعیتی کشور، کوتاهترین و مطمئن ترین پل ارتباطی با کشورهای عراق ، ترکیه ، حوزه قفقاز و اروپای شرقی است.

بهره مندی از پتانسیل مناسب پسکرانه ای جاده ای ، ریلی و هوایی از مهم ترین ویژگی های این بندر است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of