یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ Sunday 3 December 2023

وزیر آموزش و پرورش:

چهره آموزشی خوزستان را تغییر می دهیم

وزیر آموزش و پرورش گفت: مصمم هستم که با پشتوانه و همکاری خیران مدرسه ساز ، چهره آموزشی خوزستان را تغییر بدهیم.

به گزارش مهر، محسن حاجی میرزایی صبح امروز در آئین بهره برداری از تعدادی فضای آموزشی خوزستان به صورت ویدئوکنفرانسی اظهار کرد: تمایز در یادگیری یکی از مهمترین شاخص های تمایز در جوامع است؛ در این میان جوامعی که فرصت آموزشی بیشتری در دسترس همگان قرار می دهند، قطعا موفق تر هستند.

وی با اشاره به اینکه گزارش های ارائه شده از وضعیت آموزش و پرورش خوزستان موجب خوشحالی است، افزود: همه هدف آموزش و پرورش این است که فرصت های آموزشی را به خوبی توزیع و کیفیت آموزشی را ارتقا ببخشد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه همه به دنبال زندگی عزتمندانه و شرافتمندانه هستیم، تصریح کرد: همه عرصه هستی کلاس آموزش و یادگیری است و در این بین یادگیری های همراه با رنج عمیق تر از دیگر یادگیری ها هستند.

حاجی میرزایی ادامه داد: رویدادهای طبیعی مثل سیل و زلزله حوادث تلخی هستند که رنجی را بر انسان ها تحمیل می کنند اما درون این حوادث آموزه های عمیقی برای یادگیری وجود دارد.

وی یادآور شد: تاریخ علم دارای تکاپوهای بسیاری است که انسان ها در مواجهه با شرایط نامناسب حرکت و شرایط را تغییر دادند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه جوامع هوشیار جوامعی هستند که از هر رویدادی می آموزند، اضافه کرد: سطح توانمندی انسان ها و درجه قدرتمندی آنها برای حضور مؤثر و پایدار در زندگی محصول همین تلخی ها است.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه آموختن شرط استمرار، دوام و بقای جوامع است، گفت: جوامع در معرض تغییرات گسترده قرار می گیرند و آن جوامعی که بتوانند در برابر تکاپوهای شتابان بایستند، برنده هستند؛ در این بین یکی از رسالت های مهم آموزش و پرورش برای آماده کردن انسان ها مقابله هوشمندانه با این تغییرات است.

وی بیان کرد: تمام تلاش ها برای آموزش و پرورش و همه محتوایی که در سند بنیادین و نقشه راه نظام تعلیم و تربیت پیش بینی شده، تربیت انسان های خردمندی است که بتوانند تسلط خود را بر تغییرات اعمال کنند ولی دشمنان این قابلیت را به چالش کشیده اند، پس مهمترین عرصه نبرد با دشمن عرصه اتکا به توانمندی انسان ها است.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: همه آن چیزی که در شرایط دشوار امروزی جامعه را سرپا نگه داشته و دشمنان را از پیروزی بر ملت ایران مأیوس کرده، قابلیت های ملی و اتکا به توانمندی های داخلی کشور است.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه خوزستان حق و سهم بیشتری دارد، اظهار کرد: ملت ایران مدیون خوزستان است و خوزستان حق حیات به گردن مردم ایران دارد.

وی با تقدیر از خیران مدرسه ساز و نقش آفرینی مؤثر آنها در بهبود شرایط ادامه داد: از نفت که در قبال مسئولیت های اجتماعی خود حق خود را ادا کرده است سپاسگزاری می کنم ولی همچنان به کمک آنها نیاز داریم.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه باید برای خوزستان کاری کرد و آثار محرومیت را از این سرزمین بزداییم، بیان کرد: مصمم هستم که با عنایت الهی و پشتوانه و همکاری خیران مدرسه ساز چهره آموزشی خوزستان را تغییر بدهیم.

حاجی میرزایی تصریح کرد: تلاش می کنیم تا در این دو سال باقیمانده از عمر دولت با تشکیل گروه ویژه ای که یکی از معاونان وزارت آموزش و پرورش را مسئول و معین خوزستان خواهم کرد، در زمینه توسعه فضاهای آموزشی، در حوزه توسعه و دسترسی به فضاهای آموزشی و همچنین در راستای بهبود شاخص های نیروی انسانی در آموزش و پرورش از حیث نیروها و ارتقای کیفیت و دسترسی به آموزش اقدامات ویژه ای انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه خوزستان باید به متوسط کشور برسد و از آن بالاتر برود، عنوان کرد: با کمک استاندار که یک رویکرد مطلوبی به مقوله فرهنگ دارد می توان این ارتقای وضعیت آموزش و پرورش استان را رقم زد، البته استان های برخوردار نیز باید معین این استان شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of