یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ Sunday 3 December 2023

به دلیل نبود نقدینگی؛

گروه ملی فولاد با ۱۰ درصد ظرفیت کار می‌کند

مدیرعامل گروه ملی فولاد اهواز با اشاره به اینکه تولید در پنج ماه نخست سال را به دلیل نبود نقدینگی از دست دادیم، گفت: در شش‌ماهه نخست سال جاری با ۱۰ درصد ظرفیت شرکت کارکردیم که تولید به ۷۰هزار تن رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، علی پهلوانی امروز در جلسه بررسی مشکلات گروه ملی فولاد اهواز که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور برگزار شد اظهار داشت: رویکرد گذشته شرکت این بود که حقوق پرداخت شود اما نگران تولید نباشیم.

وی با بیان اینکه رویکرد گذشته سبب شده گروه ملی در جای خود متوقف شود، افزود: رویکرد اصلاح‌شده و به سمت تولید اقتصادی در حرکت هستیم.

مدیرعامل گروه ملی فولاد اهواز بابیان اینکه لزوم اجرای برنامه‌های راهبردی برای برون‌رفت از مشکلات موجود در گروه ملی فولاد اهواز تأمین نقدینگی است، عنوان کرد: الزام اول ضمانت‌نامه خرید شمش بود که بانک می‌تواند این ضمانت‌نامه را به ما بدهد و اکنون در حال طی کردن مراحل آخر است.

وی بابیان اینکه فقط ۲۰ درصد از الزامات محقق شده ادامه داد: برای به ظرفیت رساندن گروه ملی به ۳۰۰۰ نفر نیرو نیاز داریم, در نیمه نخست سال جاری ۷۰ هزار تن تولید داشتیم درصورتی‌که باید ماهانه ۶۰ هزار تن تولید داشته باشیم.

پهلوانی با اشاره به اینکه پنج ماه نخست سال را به دلیل نبود نقدینگی از دست دادیم، تصریح کرد: در شش‌ماهه نخست سال جاری با ۱۰ درصد ظرفیت شرکت کارکردیم.

آقاجری مدیر مالی گروه ملی فولاد اهواز نیز در این جلسه با بیان این‌که کل بدهی این شرکت ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است گفت: طلبکاران عمدتاً بانک‌ها هستند.

وی افزود: مابقی بدهی‌ها مربوط به بدهی‌های مالیاتی، تأمین‌کنندگان مواد اولیه و لوازم‌یدکی سازمان تأمین اجتماعی شرکت برق و گاز هستند.

مدیر مالی گروه ملی فولاد اهواز عنوان کرد: در بحث جذب نیروی انسانی در ۴الی۵ سال گذشته مرتب شاهد کاهش نیروها بودیم و جذبی انجام نشده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of