جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ Friday 9 June 2023

مدیرعامل موسسه محک :

یک هزار و ۴۰۸ کودک مبتلا به سرطان ساکن خوزستان تحت حمایت قرار گرفتند

محک از ابتدای تأسیس تا پایان سال ۱۳۹۷، یک هزار و ۴۰۸ کودک مبتلا به سرطان ساکن استان خوزستان را تحت حمایت خود قرار داده است.

محک از ابتدای تأسیس تا پایان سال ۱۳۹۷،یک هزار و ۴۰۸ کودک مبتلا به سرطان ساکن استان خوزستان را تحت حمایت خود قرار داده است. این درحالی است که هر روز ۶ کودک جدید در سراسر ایران به جمع کودکان تحت حمایت این مؤسسه اضافه می‌شود. در همین راستا با دکتر آراسب احمدیان، مدیر عامل مؤسسه خیریه محک به گفتگو نشستیم تا چگونگی ارائه خدمات حمایتی و درمانی به کودکان مبتلا به سرطان ساکن استان خوزستان توسط محک را به اطلاع نیکوکاران ساکن این استان برسانیم.
مدیرعامل محک تأمین هزینه‌های دارو و درمان را یکی از مهمترین دغدغه‌های محک اعلام کرد و گفت: « تأمین هزینه دارو و درمان تمامی کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران یکی از مهم‌ترین چالش‌های محک است. به همین دلیل این سازمان در برنامه راهبردی ۱۴۰۰- ۱۳۹۶ خود یکپارچه‌سازی خدمات درمانی و حمایتی برای فرزندانش در سراسر نقاط ایران را هدف قرار داد. به عبارت دیگر تعداد زیادی از فرزندان محک در شهرستان‌ها درمان می‌شوند که ارتقای روز به روز ارائه خدمات شایسته به آنها از اهداف محک است. ۱۴۰۸ نفر از این کودکان ساکن استان خوزستان هستند که این استراتژی در آینده آنها نیز نقش خواهد داشت. کودکانی که پرونده‌های پزشکی تمامی آنها در بیمارستان بقایی تشکیل شده و در حال گذراندن مراحل درمان خود در این بیمارستان‌ هستند.»
احمدیان در پایان افزود: «محک در طول ۲۸ سال فعالیت تخصصی در حوزه سرطان کودکان همواره به ظرفیت‌های جامعه مدنی جهت تحقق مأموریت خود دلگرم بوده است. این سازمان با باور به اینکه بهره‌مندی از خرد جمعی موجب خلق ناممکن‌ها و ایجاد فرصت‌های بی‌نظیری می‌شود، می‌کوشد تا با همراهی نیکوکاران در جای جای این سرزمین شایسته‌ترین سطح از خدمات درمانی و حمایتی را در مسیر مبارزه با سرطان به فرزندانش ارائه دهد و در این راستا تمامی نیکوکاران در سراسر شهرهای کشور درخواست می‌کند تا کودکان مبتلا به سرطان این سرزمین را از یاد نبرده و محک را در تأمین هزینه دارو و درمان فرزندانش در تمامی شرایط اقتصادی و اجتماعی یاری دهند.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of