دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ Monday 25 September 2023

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور:

تا کنون مجوزی برای موسسات تبلیغات مشاوره تلفنی و اینترنتی صادر نشده است

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور درباره تبلیغات مشاوره‌های تلفنی گفت: بسیاری از موسسات تبلیغات مشاوره تلفنی و اینترنتی انجام می‌دهند؛ در سازمان نظام روانشناسی به عنوان متولی روانشناسی و مشاوره کشور تاکنون یک مجوز هم در این خصوص نداده‌ایم، چراکه مشاوره تلفنی را برای کار های روانشناختی و مشاوره جایز نمی‌دانیم. همچنین مشاوره‌های تلفنی موسسه «همکده» و «مسیر زندگی» غیرقانونی هستند و اگر این فعالیتها ادامه یابد از طریق دادگاه‌های صالحه شکایت می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، محمد حاتمی در نشستی خبری که امروز چهارشنبه (۳ مهر) برگزار شد، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: در ۶ ماهه گذشته، ساختار سازی جدیدی واحدهای سازمان و بخشهای درونی صورت گرفت که در این بخش بحث مسائل ساختاری استانها در اولویت قرار گرفت، با مساعدتی که معاون اول رییس جمهور و دولت داشتند موفق شدیم در استانها جایگاه سازمان نظام روانشناسی را ارتقاء دهیم. همچنین از دفاتر استانی که در اختیار ما قرار خواهد گرفت بهره‌مند می‌شویم.

وی درباره نگاه جدید سازمان به آی تی محوری اظهار کرد: نگاه ما در تمام ابعاد و کارهایی که باید در سازمان صورت گیرد را آی تی محور می‌کنیم و این ساختار را ایجاد کرده‌ایم تا در آینده‌ای نزدیک کسی به سازمان مراجعه نکند و از شهر و خانه خود با سازمان ارتباط برقرار کنند.

حاتمی یکی از مهمترین فعالیت‌هایی سازمان را نظارت بر فعالیتهای روانشناسی و مشاوران کشور دانست.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در بخش دیگر درباره تبلیغات مشاوره‌های تلفنی بیان کرد: بسیاری از موسسات تبلیغات مشاوره تلفنی و اینترنتی انجام می‌دهند؛ در سازمان نظام روانشناسی به عنوان متولی روانشناسی و مشاوره کشور تاکنون یک مجوز هم در این خصوص نداده‌ایم، چراکه مشاوره تلفنی را برای کارهای روانشناختی و مشاوره جایز نمی‌دانیم.

وی افزود: مشاوره تلفنی تنها در حد مداخله در بحران و راهنمایی قابل انجام است، در غیر این صورت کسانی که قصد مشاوره دارند باید حضوری باشد، لذا این ها از نظر ما اعتبار ندارند.

حاتمی تاکید کرد: خدمات مشاوره تلفنی دو موسسه «همکده» و «مسیر زندگی» غیرقانونی است و اگر این فعالیتها ادامه یابد از طریق دادگاه‌های صالحه شکایت می‌کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of