جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ Friday 1 December 2023

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان:

۳۵ مدرسه در مناطق سیل زده در حال احداث است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: در جریان سیل خوزستان ۱۱۳ مدرسه دچار آبگرفتگی شد که ۳۵ مدرسه هم اکنون در این مناطق در حال احداث است.

علی قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در بحران سیل خوزستان ۱۱۳ مدرسه دچار آبگرفتگی شدند؛ در این میان برای ۷۸ مدرسه که آسیب زیادی به آنها وارد شده بود، تعمیرات اساسی انجام شد که هزینه آن با خرید تجهیزات بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان برآورد می شود.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات خریداری شده در حال نصب هستند، افزود: در مناطق سیل زده خوزستان ۳۵ مدرسه احداثی داریم که ۲۰ مورد از آنها تا پایان مهر ماه تحویل و مابقی را نیز به تدریج تا آبان و آذر ماه امسال تحویل می دهیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به اینکه هزینه مدارس احداثی فوق بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان است که ۴۰ میلیارد تومان آن را خیران متقبل شدند، تصریح کرد: سازه قبلی مدارس در حال احداث طی مدت زمان تکمیل پروژه این مدارس مورد استفاده دانش آموزان قرار می گیرد، در برخی نقاط که این سازه از بین رفته نیز از منازل استیجاری برای دانش آموزان استفاده می شود تا روند آموزش و تحصیل آنها به تأخیر نیفتد.

قربانی خبر داد: حدود ۸۰ میلیارد تومان هزینه خرید تجهیزات این مدارس بوده که به منظور حمایت از اشتغال استان عمدتا از کارخانه های درون استانی خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه در سیلاب خوزستان بیشترین آسیب به شهرستان های شوش، اهواز و شادگان وارد شد، یادآور شد: علاوه بر اینکه مدارس مناطق سیل زده از اول تخریب و احداث شده و یا مورد تعمیرات اساسی قرار گرفتند، خیران با پرداخت ۴۰ میلیارد تومان ۴۰ پروژه جدید با ۱۶۰ کلاس درس در مناطق سیل زده به عنوان مدارس جدید اجرا می کنند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان خبر داد: در مهر ماه سال جاری تعداد ۲۴۵ پروژه با ۸۶۰ کلاس درس، زیربنای ۸۵ هزار مترمربع و اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان در شهرستان های مختلف استان خوزستان تحویل می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of