شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday 1 April 2023

فرماندار ویژه شهرستان آبادان :

پلیس فتا با ملتهب کنندگان بازار در فضای مجازی برخورد کند

فرماندار ویژه شهرستان آبادان نسبت به برخورد با ملتهب کنندگان جو بازار این شهر در قالب انتشار شایعات کذب در فضای مجازی هشدار و خواستار برخورد جدی با آنان شد.

به گزارش مهر، سید زین العابدین موسوی در جلسه ستاد تنظیم بازار از اداره صنعت، معدن، تجارت خواست تا با افزایش تیم‌های بازرسی این اداره به ۲۰ تیم و تقسیم شهر به ۲۰ منطقه، روزانه هر منطقه به صورت کامل مورد بازرسی قرار گیرد و در این باره اعضای ستاد باید به اداره صمت کمک کنند ضمن اینکه گزارش بازرسی‌های روزانه به فرمانداری آبادان ارسال شود.

وی خطاب به رؤسای ادارات اماکن عمومی و تعزیرات حکومتی گفت: باید گزارش‌های روزانه واحدهای متبوع خود را به فرمانداری اعلام و با واحدهای متخلف که معیشت مردم را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند برخورد جدی کنید و برای پلمب کردن واحدهای متخلف هیچ توصیه، نفوذ و سفارشی از هیچکس حتی بنده را نپذیرید.

موسوی ضمن اشاره به فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) افزود: از آنجایی که زائران امام حسین (ع) از مسیر آبادان به سمت مرز شلمچه تردد می‌کنند و قریب به اتفاق آنها در این شهر اقامت دارند، باید شرایط اقامت و استفاده از بازار برای تأمین مایحتاج عزاداران حسینی را نیز فراهم کنیم.

رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان آبادان اظهار کرد: مصوبات ستاد تنظیم بازار باید خروجی مثبت داشته باشند تا مردم بدانند که ما ناظر بر نرخ‌های بازار هستیم و آن را رها نکرده‌ایم، باید ضمن برنامه ریزی برای کنترل قیمت‌ها در بازار، وظایف را نیز تقسیم بندی کنیم؛ سازمان منطقه آزاد اروند که امر تنظیم بازار را به بنده به عنوان فرماندار تفویض کرده، باید همچنان در کنار دستگاه‌های خدمات رسان باقی بماند ضمن اینکه پیگیر کارکرد مسئولان امر در زمینه انجام مسئولیت‌های خود در تنظیم بازار باشیم.

موسوی با تاکید بر ضرورت کنترل بازار تصریح کرد: کسبه و اصناف آبادان برای ما قابل احترام هستند اما مصمم به برخورد جدی با واحدهای متخلف هستیم؛ به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که جنسی در یک خیابان با چند قیمت مختلف عرضه شود، بازار باید فرمول خاص و واحدی در سراسر شهرستان داشته باشد؛ باید کاری کنیم که کالاهای اساسی بدون دغدغه به دست مردم برسد، با وجود این دستگاه نظارتی نباید برای کنترل اقلام اساسی ضعفی وجود داشته باشد.

کم کاری برخی دستگاه‌ها

وی یادآور شد: کم کاری برخی دستگاه‌ها در این باره مشهود است، همگی ما در قبال وضعیت بازار مسئول هستیم، تمام مدیران باید در این باره وظیفه و مسئولیت خود را به خوبی ایفا کنند.

فرماندار ویژه آبادان با تاکید بر اعضای ستاد تنظیم بازار به آنان گفت: هر جایی مشاهده شود که در قبال بازار کم کاری صورت گرفته مسئول مربوط مواخذه می‌شود؛ مردم حق دارند از چگونگی تأمین مایحتاج خود و چرایی قیمت اقلام با خبر شوند لذا آنها را در جریان امور قرار دهید.

وی با اشاره به اعطای مجوز ورود ۶۰ نوع اقلام مختلف از مرز شلمچه افزود: باید کالاهای مورد نیاز شهرهای آبادان و خرمشهر از محل این مصوبه تأمین شود و قیمت را در این دو شهر به طور جدی شکست؛ نباید کالاهای اساسی را از مرکز استان تأمین کنیم حتی ورود کالا از شلمچه نیز باید توسط تجار و بازرگانان آبادانی و خرمشهری انجام شود تا شاهد ایجاد زمینه اشتغال جمعی باشیم؛ اداره صمت و تعزیرات حکومتی باید بر عدم خروج این کالاهای وارداتی از آبادان نظارت جدی کنند چرا که این همان سودی است که به واسطه منطقه آزاد به مردم آبادان و خرمشهر وعده داده شد.

موسوی با اشاره به تأخیر در تحویل کارت شهروند اروند اظهار کرد: دلیل تأخیر در این باره چیست؟ در صورت بهره مندی شهروندان از کارت شهروند اروند، می‌توانند با ارائه کد شناسایی مندرج در این کارت‌ها کالاهای مورد نیاز خود را در محدوده منطقه آزاد اروند متفاوت‌تر از حوزه سرزمینی تهیه کنند، از معاون برنامه ریزی فرمانداری می‌خواهیم تا دلیل عدم صدور کارت شهروندی را به طور سریع پیگیری کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره ارسال کالاهای قاچاق فاسد شدنی همچون گوشت و ماهی که تحت عنوان کالای تملیکی از آبادان به استان، تصریح کرد: از این پس این گونه اقلام در آبادان باقی و به استان ارسال نمی‌شود، این اقلام در سردخانه‌های شهر نگهداری و سپس برای مصرف شهروندان به چرخه توزیع وارد می‌شود، این کالاها متعلق به مردم آبادان و حق آنان است.

موسوی یادآور شد: تمامی فعالیت‌ها در حوزه بازارعرضه آبزیان به ویژه تعهدات صیادان به صورت مستمر به شیلات و اداره صمت اطلاع داده شود تا از این طریق به بازار عرضه شود، چنانچه صیادی نتوانست تعهدات خود را انجام دهد از چرخه فعالیت در حوزه صیادی خارج می‌شود.

وی گفت: اداره صمت به طور ماهانه آمار کالاهای مورد نیاز شهرستان را به فرمانداری اعلام و آنها را از طریق نهادهای بالادستی تأمین کند، در این باره به هماهنگی بیشتر ادارات صمت و جهاد کشاورزی نیاز داریم.

فرماندار ویژه آبادان همچنین خطاب به اتحادیه گوشت شهرستان آبادان افزود: موضوع تأسیس کشتارگاه در آبادان و جذب سرمایه گذار را به صورت جدی پیگیری کنید، معنایی ندارد که آبادان بزرگ کشتارگاه نداشته باشد و نیاز خود را ازکشتارگاه خرمشهر و یا اهواز تأمین کند؛ دو سوم شهرستان آبادان در محدوده منطقه آزاد اروند نیست و استفاده از یک کشتارگاه مشترک در منطقه آن‌هم در حالی که نه جوابگوی نیاز مردم است و نه نرخ واحدی برای عرضه میان دو شهر آبادان و خرمشهر وجود دارد، معنایی ندارد.

رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان آبادان اظهار کرد: از پلیس فتا و دادسرای شهرستان آبادان می‌خواهیم تا با آن دسته از فعالان فضای مجازی که اقدام به انتشار مطالب کذب و شایعات در شبکه‌های اجتماعی درباره بازار آبادان می‌زنند و با این کار سبب بروز التهاب و تشنج در سطح شهر و در میان مردم می‌شوند، برخورد جدی کنند.

موسوی تصریح کرد: اداره صمت مکلف است تا در آستانه‌ی آغاز سال تحصیلی جدید، ضمن اعلام قبلی به شهروندان، ۱۰ نقطه را برای عرضه لوازم التحریر مورد نیاز دانش آموزان آن هم با قیمت مناسب پیش بینی کند و گزارش مربوطه را به فرمانداری اعلام کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of