یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ Sunday 23 June 2024

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان :

مسابقه ملی عکس بامحوریت سیلاب برگزار می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان به حضور ۱۰۰ سمن فعال در جریان سیلاب اخیر استان اشاره و گفت: مسابقه ملی عکس بامحوریت سیلاب خوزستان و با عنوان سیل وحدت توسط امور اجتماعی استانداری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، محمد صادق کریمی‌کیا در حاشیه نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهار دفتر تسهیل‌گری به هفت دفتر تسهیل‌گری‌ فعال طی سال جاری در مناطق کم برخوردار به ویژه حاشیه نشین خوزستان به افتتاح رسیدند.

وی با اشاره به حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به عنوان کارکرد دفاتر تسهیل‌گری‌، بیان کرد: پروژه بورس تحصیلی جوانه‌ها دومین طرح در سال جاری بود که به عنوان طرح ابداعی اجتماعی در خوزستان به شمار می‌آید که از مهرماه سال گذشته آغاز و در تیر ماه پایان یافت.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان به برگزاری پروژه بورس تحصیلی جوانه‌ها جهت مناطق کم‌برخوردار در چهل ناحیه، افزود: محوریت این طرح مقطع متوسطه اول به تعداد یک هزار و ۲۰۸ مدرسه و با ضریب محرومیت ۶ تا ۹ بود.

وی با اشاره به رقابت جمعیتی بالغ بر ۱۲۳هزار نفر از طریق آزمون تحصیلی استانی، ادامه داد: نتیجه این مسأله کمک هزینه تحصیلی یک میلیون تومانی برای یک هزار و ۲۵۰ نفر بوده است.

کریمی‌کیا به اجرای طرح جذب کودکان بازمانده از تحصیل با همکاری بهزیستی، آموزش و پرورش، سمن‌ها و خیریه‌ها طی سال گذشته به عنوان دومین سال متوالی، خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۲۵۱ کودک بازمانده از تحصیل در این طرح شناسایی شدند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان به حضور ۱۰۰ سمن فعال در جریان سیلاب اخیر استان اشاره و گفت: مسابقه ملی عکس بامحوریت سیلاب خوزستان و با عنوان سیل وحدت توسط امور اجتماعی استانداری برگزار می‌شود.

وی به طرح‌های بررسی آسیب‌های اجتماعی در سطح خوزستان اشاره و بیان کرد: طرح بازتوانی زنان، کودکان و سالمندان در جریان سیل اجرایی شد که از این طریق تسهیل‌گران به مناطق سیل‌زده معرفی و ارزیابی دقیق از روستاها انجام شد.

کریمی‌کیا به اهدای هدایایی به مادران، مدیران مدارس و معلمان با رتبه اول به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اشاره و گفت: افزایش معدل در دو نوبت اول و دوم از نتایج غیرقابل پیش‌بینی این طرح بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of