یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ Sunday 3 December 2023

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز:

بیش از ۹۰۰ ترانسفورماتور برق اورهال شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: بیش از ۹۰۰دستگاه ترانسفورماتور منصوبه در شبکه برق اهواز اورهال و مجددا به چرخه مصرف در شبکه بازگشتند.

حسن کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بیش از ۹۰۰ دستگاه ترانسفورماتور منصوبه در شبکه برق اهواز اورهال شدند که این کار ۳۲ میلیارد ریال صرفه‌جویی اقتصادی به دنبال داشت.

وی افزود: ترانسفورماتورها به عنوان اجزای اصلی و گران شبکه مورد توجه ویژه قرار دارند و به منظور پایداری برق مشترکان در فصل تابستان و تامین ولتاژ مطلوب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. در این راستا تعداد ۹۰۰ دستگاه ترانسفورماتور معیوب در نقاط مختلف کلانشهر اهواز شناسایی و پس از انتقال به کارگاه ترانس رفع اشکال و مجددا مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز تصریح کرد: با توجه به افزایش دما و بالا رفتن مصرف برق، مراقبت از تجهیزات و نگهداری شبکه دارای اهمیت زیادی است و در این زمینه در تلاش هستیم تا به بهترین شکل از تجهیزات مراقب و نگهداری شود.

کریمی ادامه داد: در یک سال گذشته تعداد ۸۰ دستگاه ترانسفورماتور که دچار اشکال ۱۰۰ درصدی بودند از سطح شبکه جمع‌آوری و به دست متخصصان شرکت در کارگاه ترانس به صورت اساسی تعمیر شده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of