دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ Monday 25 September 2023

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان :

مردم به اندازه نیاز خرید کنند

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان گفت: اکنون خانه‌هایی وجود دارد که بیشتر از یک انبار و یا فروشگاه جنس در آن‌ها ذخیره شده است و این مساله اصلا صحیح نیست و تعادل بازار را نیز به هم می‌زند.

عبدالرحمان ناصریان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر زمان که کمبود یا کسری محصولی در بازار اعلام می‌شود، مردم به برای خرید آن محصول به مغازه هجوم نبرند.

وی افزود: باید این فرهنگ میان مردم نهادینه شود که هر زمان یک محصول در کشور کم می‌شود، همه برای خرید و ذخیره آن به بازارها هجوم نیاورند تا مسولان بتوانند آن کالا را به میزان مناسب تامین و شرایط بازار را مجددا به حالت نرمال و اولیه بازگردانند.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان تصریح کرد: اکنون خانه‌هایی وجود دارد که بیشتر از یک انبار و یا فروشگاه جنس در آن‌ها ذخیره شده است و این مساله اصلا صحیح نیست و تعادل بازار را نیز به هم می‌زند.

ناصریان عنوان کرد: گاها برنامه‌ریزی‌هایی صورت می‌گیرد تا بازار تخریب و برخی از اقلام در بازار کم شود تا قیمت آن محصولات بالا رود. از این رو مردم نباید در شرایطی که وضعیت بازار مناسب نیست و شاهد کمبود کالایی در بازار هستیم برای خرید آن محصول پافشاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم شرایطی در جامعه فراهم شود تا مردم در زمان کسری و کمبود کالایی برای تهیه آن پافشاری نکنند و همچنین به میزان نیاز محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنند و نسبت به ذخیره کالاها در خانه‌های خود اقدام نکنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of