سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ Tuesday 3 October 2023

مردم خوزستان هفته آینده را با کاهش دما شروع می‌کنند

مدیرکل سازمان هواشناسی استان خوزستان گفت: امروز وقوع دماهای ۴۹ و بالاتر در برخی نقاط استان مورد انتظار است و از فردا تا اواسط هفته کاهش ۲ تا ۳ درجه ای دما مورد انتظار است.

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دراهواز، درباره آخرین وضعیت هواشناسی استان خوزستان اظهار داشت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی نشان دهنده وزش بادهای قابل ملاحظه برای امروز و فردا به ویژه امروز در مناطق غربی و جنوبی و مرکزی استان است.

وی بیان کرد: از بعد از ظهر امروز تا اواسط هفته با جنوبی شدن جریانات در ساعاتی احتمال افزایش رطوبت در شهرهای ساحلی جنوب شرقی استان وجود دارد.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان خوزستان گفت: برای امروز وقوع دماهای ۴۹ و بالاتر در برخی نقاط استان مورد انتظار است و از فردا تا اواسط هفته کاهش ۲ تا ۳ درجه ای دما مورد انتظار است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل بالا بودن نسبی ضرایب ناپایداری در مرزهای شرقی استان خوزستان احتمال افزایش ابر در نیمه شرقی وجود دارد.

سبزه‌زاری با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته آبادان با ۴۸٫۸ و ایذه با ۲۵٫۶ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق گزارش شده‌اند، ادامه داد: حداکثر دمای اهواز به ۴۷٫۷ و حداقل نیز به ۳۰٫۷ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of