شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ Saturday 23 September 2023

سرپرست هیات ورزش های همگانی خوزستان:

ایجاد زمین محله ای و مسیر دوچرخه سواری در خوزستان در اولویت ما است

سرپرست جدید هیات ورزش های همگانی خوزستان گفت: توسعه زمین های محله ای و ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری در خوزستان جزو اولویت های ما در ورزش همگانی است.

به گزارش ایرنا امید حاجتی روز سه شنبه در جلسه تودیع و معارفه روسای هیات ورزش های همگانی خوزستان که در محل استانداری برگزار شد بیان کرد: راه اندازی جاده‌ های سلامت اقدامی خوب در راستای گسترش ورزش همگانی است و بنا داریم با گسترش زمین‌های محله ای، حرکت جدیدی را در ورزش همگانی خوزستان آغاز کنیم؛ همچنین با مشارکت شهرداران مسیرهایی برای دوچرخه سواری ترسیم کنیم تا شاهد یک جامعه شاداب و بانشاط در استان باشیم.

وی ادامه داد: هر ورزشی که به صورت قهرمانی دنبال نشود باید به صورت همگانی به آن پرداخت و اگر به حوزه ورزش همگانی به طور جدی نگاه شود بسیاری از معضلات اجتماعی و بیماری ها کاهش پیدا می کند. زمانی می توان یک جامعه مولد و پویا داشته باشیم که افراد آن به لحاظ سلامت در شرایط خوبی باشند.

وی افزود: در خوزستان به دلیل شرایط آب و هوایی و گرمای هوا حدود نیمی از سال شرایط لازم برای فعالیت در برخی رشته ها فراهم نیست و این موضوع کار ما را دشوارتر می ‌کند لذا باید فکری برای چند ماه اول سال داشته باشیم و به کمک شهرداری ها برخی برنامه های جایگزین برای این مدت داشته باشیم.

سرپرست جدید هیات ورزش های همگانی خوزستان گفت: معتقدم می توان در حوزه ورزش های آبی شاهد اتفاقات جدیدی در خوزستان باشیم و شرایط را به گونه ای رقم بزنیم که در فصل گرما تفریحات آبی با نشاطی داشته باشیم.

وی بیان کرد: فعالیت در ورزش همگانی در تمام سطوح سنی و جنسی باید بسیار پر رنگ تر باشد تا بتوانیم به اهداف خود برسیم لذا لازم است که در برنامه ریزی خود به تمام جامعه هدفمان از خردسال تا کهنسال توجه لازم را داشته باشیم.

حاجتی با بیان اینکه در حوزه ورزش بانوان باید انرژی بیشتری صرف کنیم گفت: شاید به دلیل محدودیت هایی که در این حوزه وجود دارد بانوان ما نیازمند توجه بهتر هستند. در بخش بانوان زیرساخت‌هایی همچون پارک بانوان احداث شده که در عمل از آن استفاده نکردیم لذا از این پس باید با توجه به ملاحظات فرهنگی و شرایط آب و هوایی استان، زیرساخت‌های مورد نیاز را برای توسعه ورزش همگانی بانوان ایجاد کنیم.

گفتنی است در حکمی از سوی افشین مولایی سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی، حمید سالمی رییس سابق هیات ورزش های همگانی خوزستان به عنوان مشاور وی در امور استان‌ها انتخاب شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of