جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ Friday 8 December 2023

مدیرکل میراث فرهنگی استان خوزستان:

تنها ۴ مرکز بوم گردی در خوزستان فعال هستند

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان گفت: از تعداد ۳۲ مجوز بومگردی که در استان خوزستان صادر شده است، تنها چهار مورد آن فعال هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حکمت الله موسوی ظهر امروز دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی خوزستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اولویت های میراث فرهنگی در سطح کلان کشور توجه به حوزه گردشگری و توسعه بومگردی در استان ها است.

وی افزود: استان خوزستان با توجه به موقعیت جغرافیایی، فرهنگ و آداب رسوم ظرفیت بسیار عظیمی در این زمینه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان با بیان اینکه به رغم ظرفیت ها در این زمینه ضعیف عمل شده است، تصریح کرد: تا کنون ۳۲ مجوز بوم گردی در استان صادر شده است که تنها چهار مورد آن اکنون فعال هستند.

موسوی خاطر نشان کرد: یکی از موانع پیش روی افرادی که طالب فعالیت در این زمینه هستند، عدم همراهی دستگاه های دولتی است.

وی در ادامه با عنوان اینکه یکی دیگر از مشکلات در این زمینه مدارک تحصیلی عالیه است، گفت: اغلب افراد درخواست کننده بومی ها و افراد ساکن در روستاها هستند که با امکانات و ساختار های اولیه با هدف معرفی آداب و رسوم و توسعه بومی روستا قصد فعالیت در این زمینه را دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان بیان کرد: باید در خصوص مدارک مورد نیاز برای کسب مجوز بوم گردی برای افراد تجدید نظر شود تا ساکنان روستا ها نیز بتوانند با حداقل مدرک تحصیلی و با کسب آموزش و مهارت در این حوزه فعالیت کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of