جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ Friday 1 December 2023

رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان:

سند توسعه معیشت پایدار روستایی و عشایری خوزستان نهایی شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان گفت: سند توسعه معیشت پایدار روستایی و عشایری استان در کارگروه روستایی عشایری کارشناسی و در شورای برنامه ریزی نهایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، امید حاجتی عصر امروز دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی خوزستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: سند توسعه معیشت پایدار روستایی وعشایر استان که به تفکیک دهستان ها تنظیم شده و در کارگروه روستایی و عشایری توسط کارشناسان بررسی شده بود در شورای برنامه ریزی و توسعه استان نهایی شد.

وی با بیان اینکه این سند نقشه راه برای رسیدن به خروجی بهتر است، افزود: به همین منظور برای اینکه تمام فعالیت ها در این راستا انجام شود، سند به رده های مختلف استانداری، معاونین ذیربط استاندار، فرمانداران، بخشداران و دهیاران ابلاغ خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان گفت: همچنین دستگاه های اجرایی نیز مکلف هستند که مشوق های زیر ساختی و سرمایه گذاری خود را در راستای این سند اجرا کنند.

حاجتی با بیان اینکه این سند در یک شورای برنامه ریزی توسعه در استان با حضور نخبگان علمی و دانشگاهی، تجربی و ذی نفعان بخش خصوصی تشکیل شده است بیان کرد: مدیریت این شورا ساختار دولتی نیست و بر عهده نخبگان است.

وی در ادامه افزود: در این شورا موضوع ها، چالش ها و مزیت هایی که ما به آنها ارجاء می دهیم و یا ضرورتی که خود شورا تشخیص می دهند، بررسی می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان بیان کرد: راه اندازی این شورای اوج تصمیم گیری مشورتی و مشارکتی و بهره گیری از صاحب نظران است.

وی عنوان کرد: خروجی این شورا در کارگروه برنامه ریزی و توسعه استان مطرح می شود، گزارش ها الزام اجرا ندارند اما انتظار می رود اعضا کارگروه به آن ها توجه ویژه ای داشته باشند.

حاجتی به مشکلات موجود به محوطه تاریخی چغازنبین اشاره و تصریح کرد: محوطه حریم چغازنبیل هم پوشانی با منطقه ویژه اقتصادی شوش دارد که باید به کارگروه زیر بنایی ارجاع شود و این کارگروه موظف است که در تصویب منطقه ویژه به حریم پایگاه جهانی توجه کنند چرا که موجب زیر سال رفتن سبک جهانی این محوطه تاریخی خواهد شد.

وی با بیان اینکه این پروژه جز پروژه های ملی است، بیان کرد: در صورت اضطرار حفاظتی طرحی را برای بررسی و تخصیص هزینه استانی ارائه کنید تا مورد بررسی قرار گیرد.

بازسازی منازل آسیب دیده در زلزله مسجد سلیمان تسریع می شود

رئیس برنامه بودجه خوزستان با اشاره به جلسه ای که در راستای تسریع در بازسازی منازل آسیب دیده زلزله مسجد سلیمان با حضور مسئولین استانی و کشوری در سازمان برنامه بودجه کشور برگزار شد، بیان کرد: در راستا تسریع در این بخش پیش نویسی در این جلسه نوشته شده و منتظر تصویب توسط هیات دولت است.

وی با بیان اینکه بازسازی زیر ساخت ها بر عهده سازمان برنامه بودجه کشور است و زمینی نیز برای ساخت منازل جدید توسط ارتش به صورت معوض تخصیص خواهد یافت، گفت: کمک های بلاعوض، حمایت ها و تسهیلات نیز به افراد آسیب دیده داده خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of