یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ Sunday 3 December 2023

مدیرکل سازمان هواشناسی استان خوزستان:

پدیده شرجی و رطوبت تا فردا در خوزستان ماندگار است

مدیرکل سازمان هواشناسی استان خوزستان گفت: انتظار می‌رود تا فردا شاهد پدیده شرجی و افزایش رطوبت در شهرهای ساحلی و مرکزی استان باشیم.

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، درباره آخرین وضعیت هواشناسی استان خوزستان اظهار داشت: آسمان استان خوزستان تا ۲۴ساعت آینده صاف تا کمی ابری و در نیمه شرقی و شمالی در بعد از ظهر گاهی قسمتی ابری و همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی تا آخر هفته تغییر محسوسی در دمای حداکثر استان خوزستان نشان نمی‌دهند و نوسانات یک تا ۲ درجه‌ای دما در این ایام مورد انتظار است.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان خوزستان خاطرنشان کرد:انتظار می‌رود تا فردا شاهد پدیده شرجی و افزایش رطوبت در شهرهای ساحلی و مرکزی استان باشیم.

وی گفت: به دلیل ضرایب نسبتا بالای ناپایدار امروز در مرزهای شرقی استان خوزستان، احتمال افزایش ابرهای جوششی در ارتفاعات شرقی استان دور از انتظار نیست.

سبزه‌زاری با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته شوش و امیدیه با ۴۷٫۳ و ایذه با ۲۳٫۷ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق گزارش شده‌اند، ادامه داد: حداکثر دمای اهواز به ۴۵٫۹ و حداقل نیز به ۲۹٫۴ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان خوزستان اظهار داشت: بیشترین میزان رطوبت شهرهای استان خوزستان به ترتیب ماهشهر ۸۴، هندیجان ۷۸، امیدیه ۶۹، اهواز ۶۷، بستان ۶۳ و آغاجاری ۶۰ است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of