سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ Tuesday 3 October 2023

سردار سلامی :

شرایط معیشتی مردم را به سطح بهتری نسبت به قبل از سیل می‌رسانیم

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: به همراه گروه‌های جهادی تلاش می‌کنیم؛ شرایط معیشتی مردم سیل زده را به سطح بهتری نسبت به قبل از وقوع سیل برسانیم.

به گزارش مهر، سردار حسین سلامی صبح امروز در بازدید از منطقه بامدژ اهواز که در سیل فروردین به کلی زیر آب رفت اظهار کرد: هدف اصلی سفرم بازدید از مناطق سیل زده خوزستان است و ان شاءالله تا حدودی یک سلسله کمک‌ها برای مردم به منظور اسکان بهتر و بازگشت به شرایط مناسب‌تر از قبل سیل را انجام می‌دهیم.

وی افزود: در این سفر از پروژه‌های مهمی که قرارگاه حضرت خاتم الانبیا در استان خوزستان انجام می‌دهد، بازدید کردیم.

سردار سلامی با اشاره به بازدید از پروژه دو خطه کردن راه آهن از بندرامام به اندیمشک گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا مسئولیت اجرای این پروژه را برعهده گرفته و طول این خط حدوداً ۲۷۵ کیلومتر است که مسیر اندیمشک تا اهواز آن شاید حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ان شاءالله تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اهمیت راهبردی سیستم حمل و نقل یک کشور در مسیر توسعه و ارتقای کیفیت اقتصادی گفت: پروژه دو خطه کردن راه آهن اندیمشک به بندرامام یکی از پروژه‌های استراتژیک حمل و نقل کشور است.

سردار سلامی تصریح کرد: با انجام این پروژه شاهد گسترش کمی و کیفی در وضعیت حمل و نقل استراتژیک این استان خواهیم بود که در شرایط فعلی کمک زیادی به توسعه اقتصاد کشور دارد.

وی همچنین گفت: قرارگاه خاتم الانبیا حدوداً ۱۶ پروژه در استان خوزستان در حال اجرا دارد که همه آنها بسیار مهم است و از آبرسانی گرفته تا خطوط حمل و نقل یا نفت و گاز پروژه دارد.

سردار سلامی عنوان کرد: متناسب با ظرفیت‌های استان خوزستان برای این استان، پروژه‌های مختلفی تعریف شده و امیدواریم در موعد مقرر کارها را به انجام رسانده و گام‌های بلندی را در توسعه زیرساخت‌های ملی برای توسعه اقتصاد کشور در سطح این استان برداریم.

وی افزود: استان خوزستان امسال هم مثل دوران دفاع مقدس کانون همبستگی و ظهور احساسات و عواطف ما شد که با حادثه مشابه دفاع مقدس، تمام ملت ایران برای حضور و همیاری سهیم شدند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: خوشبختانه با حضور گسترده مردم آن حادثه سهمگینی که می‌توانست یک بحران اجتماعی و اقتصادی تولید کند را مهار و اکنون در فرآیند بازسازی، ترمیم و نوسازی مناطقی هستیم که تحت تأثیر سیل قرار گرفته هستیم.

سردار سلامی بیان کرد: امیدوارم در این مرحله هم مشارکت خوب و جدی داشته باشیم و شرایط اجتماعی و معیشتی مردم را به سطحی بسیار بهتر و بالاتر از شرایط قبل سیل برسانیم.

وی اظهار کرد: این اراده ملی شکل گرفته و گروه‌های جهادی هم حضور خیلی خوبی دارند، شب گذشته از این گروه‌های فعال در منطقه عین دو بازدید داشتیم و باانگیزه و ایمان به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند. گروه‌های جهادی آمدند تا به مردم کمک کنند تا مردم شرایط بهتری برای زندگی داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of