یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ Sunday 3 December 2023

موفقیتی دیگر از صنعتگران ایرانی؛

حیاتی‌ترین ورق‌ لوله‌های انتقال نفت و گاز در اوج تحریم‌ها تولید شد

معاون وزیر صنعت با اشاره به تولید آزمایشی ورق‌های API جهت ساخت لوله‌های انتقال نفت و گاز گفت: با تولید و آغاز به کار این پروژه یکی از راهبردهای کشور در زمینه ورق و لوله‌های موردنیاز صنعت نفت کشور تولید و تأمین می‌شود.

خداداد غریب‌پور در حاشیه بازدید از خط تولید آزمایشی ورق‌های API جهت ساخت لوله‌های انتقال نفت و گاز در محیط ترش در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به احیای ورق ترش با امتیاز صنعت نفت اظهار داشت: اسلب این پروژه با فولاد مبارکه، تبدیل به ورق توسط فولاد اکسین و در لوله‌سازی اهواز تبدیل به لوله می‌شود‌.

وی بیان کرد: با تولید و آغاز به کار این پروژه یکی از راهبردهای کشور در زمینه ورق و لوله‌های موردنیاز صنعت نفت کشور تولید و تأمین می‌شود.

معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: فولاد اکسین باتوجه به مشکلات نقدینگی و تأمین مواد اولیه مدتی دچار چالش بود.

وی ادامه داد: با هم‌افرازی صورت‌گرفته بین فولاد خوزستان، فولاد مبارکه و فولاد اکسین علاوه بر وزارت نفت به‌عنوان مصرف‌کننده لوله‌ها، این همکاری منتهی به موفقیت شده است.

به گزارش تسنیم، مراسم رونمایی و آغاز تولید آزمایشی ورق‌های API جهت ساخت لوله‌های انتقال نفت و گاز در محیط ترش باحضور خداداد غریب‌پور معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در شرکت فولاد اکسین خوزستان برگزار شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of