چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday 1 February 2023

امام جمعه اهواز:

دشمن شناسی باید جزو واحدهای درسی شود

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد گفت: مقام معظم رهبری این هفته صحبت کردند که در این صحبت ها حداقل هفت توصیه داشتند؛ بسیجی بمانید و روحیه ایمان را در خود حفظ کنیم، قدر خود را بدانید، نقاط ضعف خود را بشناسیم. دشمن شناسی بسیار مهم است باید جزو واحدهای درسی شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدنبی موسوی فرد امروز (۱۱ آذر) در خطبه های نماز جمعه اهواز اظهار کرد: رهبری در بیانیه گام دوم هفت توصبه مهم داشتند که توصیه پایانی توجه به سبک زندگی اسلامی بود. سخت ترین و در عین حال شیرین ترین رفتاری که پدر و مادر در رابطه با فرزند خود می تواند داشته باشد و از مهمترین دغدغه های والدین است همین سبک زندگی اسلامی است؛ پدر و مادر سعادت دنیا و آخرت را برای فرزند می خواهد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: والدین باید باور داشته باشند که فرزند ما چیزی هستند که در رفتارهای ما می بینند و مشاهده می کنند نه آن چیزی که ما می خواهیم و بر زبان جاری می کنیم. قبل از اینکه برای تربیت فرزند نکته ای بر زبان جاری کنیم اول باید خودمان حامل آن باشیم و به آن عمل کنیم.

موسوی فرد تصریح کرد: موثرترین عامل در تربیت فرزند این است که در ابتدا خود را حتی قبل از ازدواج اصلاح کنیم. انسان باید شیوه همسرداری و تعامل با فرزند کار کرده باشد و قبل از تشکیل خانواده و فرزنددار شدن روی آن کار کنیم. آن کسی که بر سر فرزند فریاد می کشد یا با نام زشت او را صدا می کند، عامر به نماز اول وقت و قائل به حجاب نیست، چطور می تواند کودک خود را به رفتار شایسته قائل کند؛ کودکان آیینه تمام نمای رفتار پدر و مادر هستند.

امام جمعه اهواز ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بیان کرد: مظهر ویژگی های تمام زنان مقدس قرآن در حضرت زهرا (س) وجود دارد. به بیان دقیقتر هر کدام از بانوان با عظمت، حائز شانی از حضرت هستند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد ادامه داد: مقام معظم رهبری این هفته صحبت کردند که در این صحبت ها حداقل هفت توصیه داشتند؛ بسیجی بمانید و روحیه ایمان را در خود حفظ کنیم، قدر خود را بدانید، نقاط ضعف خود را بشناسیم. دشمن شناسی بسیار مهم است باید جزو واحدهای درسی شود. دشمن از نظر قرآن دو دسته است که در درون و برون انسان است. محال است دشمن بیرون بدون در اختیار گرفتن دشمن درون بتواند کاری انجام دهد. انقلاب ما نیز اینگونه است آنجایی دشمن توانست ضربه بزند که تعدادی خودفروخته و فریب خورده را توانستند در اختیار بگیرند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: رشد معنوی بسیار مهم است که مورد توصیه رهبری است و چهارمین نکته این است که امروز مهمترین شیوه بدخواهان جعل و دروغ پردازی است. با شایعه و دروغ امام حسین (ع) را به شهادت رساندند. همه آنهایی که به انقلاب نسبت دادند دروغ بود اما ما باید روحیه خود را تقویت کنیم. یکی از نکات دشمن این است که بتواند دروغ خود را در اذهان عمومی قرار دهد و ادراک و ذهن جوان را در اختیار گیرد که دروغ پردازی از طریق تلویزیون ها و فضای مجازی است که در اختیار دارند. فضای مجازی همانقدر که خیر و برکت است خطری در آن نهفته که بزرگ است.

وی ادامه داد: تحریف توانست ۳۰ هزار نفر را در نقطه مقابل امام زمان خود قرار دهد. این ها خودشان می کشند و عزا و چله و مانند این ها می گیرند. تحریک عواطف قومی و مذهبی و ترور در دستور کارشان است که باید مراقبت کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of