یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday 5 February 2023

۴ مصوبه جدید برای بازار مرغ

کارگروه برنامه‌ریزی تولید گوشت مرغ کشور از تصویب ۴ مصوبه جدید به منظور کاهش قیمت مرغ در هفته های آینده خبر داد.

به گزارش اکوایران؛ کارگروه برنامه‌ریزی تولید گوشت مرغ کشور پیش بینی کرد با اجرایی کردن این چهار مصوبه قیمت این محصول طی هفته‌های آینده کاهش می‌یابد.

در صورتجلسه کارگروه برنامه‌ریزی تولید گوشت مرغ کشور که با دستور جلسه بررسی روند تولید گوشت مرغ، مدیریت تولید جوجه یک روزه گوشتی در آذرماه برگزار شد. راهکارهای تأمین جوجه یک روزه گوشتی مورد نیاز در دی و بهمن مباحث مورد بررسی قرار گرفت.

در مصوبات کارگروه برنامه‌ریزی تولید گوشت مرغ کشور بر این نکته تاکید شده در راستای تولید جوجه مورد نیاز دی و بهمن سال جاری و همچنین تأمین گوشت مرغ ایام پایان سال ۱۴۰۱ و ماه مبارک رمضان، انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه به نحوی برنامه‌ریزی کنند تا تولیدکنندگان این بخش با انتقال خواباندن ۱۰- ۲۰ درصد از تخم‌مرغ‌های نطفه‌دار تولیدی به هفته‌های بعد، تأمین جوجه یک روزه مورد نیاز ماه‌های دی و بهمن را فراهم کنند.

از سوی دیگر در راستای برنامه‌ریزی برای تولید و حفظ تولید پایدار در ماه‌های آتی، حذف مزارع و مرغ مادر گوشتی در هر سنی صرفاً پس از موافقت دفتر امور طیور امکانپذیر بوده و در صورتی که به هر دلیل از جمله افت تولید و … نگهداری گله اقتصادی و مقرون به صرفه نباشد، معاونت‌های بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها پس از اخذ مجوز از دفتر امور طیور نسبت به تولک بری اقدام نمایند. در ضمن حذف گله‌ها پس از ۱۱۰ هفتگی نیاز به اخذ مجوز نخواهد داشت.

در سومین مصوبه این کارگروه کاهشی شدن قیمت گوشت مرغ برای هفته‌های آتی را قابل پیش‌بینی دانسته و بر این نکته تاکید کرده به منظور حفظ تداوم تولید، شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی خرید گوشت مرغ مازاد بازار را داشته باشد.

از سوی دیگر اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران و انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه نسبت به عقد تفاهم فی ما بین برای قیمت و میزان مورد نیاز جوجه یک روزه گوشتی در ماه‌های آتی به گونه‌ای اقدام کنند که هیچیک از حلقه‌ها متضرر نشود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of