یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ Sunday 24 September 2023

۱۸ فروند کشتی نهاده‌های دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی(ره) پهلو گرفتند

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت:۱۸فروند کشتی اقیانوس پیما حامل نهاده‌های دامی در روزهای اخیر در لنگرگاه بندرامام خمینی(ره) پهلو گرفتند.

حمید بدوی درگفت‌وگو با ایرنا افزود:این محموله‌های دامی شامل ۱۱ کشتی کنجاله سویا، ۳ کشتی ذرت و چهار فروند کشتی جو دامی است.

وی مجموع تناژ این محموله‌های دامی را یک میلیون و ۱۰۰هزار تن بیان کرد و افزود: این کشتی ها به تدریج پس از انجام تشریفات گمرکی، استاندارد و قرنطینه در اسکله “فله بر” بندر امام خمینی(ره) پهلو خواهند گرفت.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان افزود: کشتی های حامل نهاده های دامی پس از پهلوگیری در اسکله، به صورت یکسره توسط کامیون و ناوگان ریلی کشور ارسال می‌شود.

بدوی افزود:یک میلیون و ۴۶۰هزار تن نهاده های دامی که با سفارش شرکت پشتیبانی امور دام کشور وابسته به وزارت جهادکشاورزی سفارش و خریداری شده است هم اکنون درانبارهای بندر امام خمینی(ره) نگهداری می‌شود و در حال حمل به سایر نقاط کشور است.

به گزارش ایرنا، حدود ۸۰ درصد حجم کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد کشور می‌شود.

پارسال حدود ۱۷میلیون تن کالاهای اساسی(نهاده‌های دامی و غلات) از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شد که در مقایسه با سال ماقبل آن ۲۱درصد افزایش نشان می‌دهد.

خشکسالی بی‌سابقه ۲ سال اخیر و متعاقب آن کاهش تولیدات محصولات کشاورزی، حجم واردات کالاهای اساسی را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش داده است.

بندر امام خمینی پرترافیک ترین و راهبردی ترین بندر کشور پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

این بندر ۱۱هزار هکتاری در ۱۲۰ کیلومتری جنوب اهواز و در محدوده خور موسی واقع شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of