دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ Monday 3 October 2022

رئیس شورای شهر اهواز:

هم افزایی کلید برون رفت از مشکلات اهواز

رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به اینکه سال دوم شورا سال به ثمر نشستن نتایج است، گفت: تلاش شده است که میان دستگاه‌های خدمات رسان در اهواز هم افزایی و همدلی ایجاد شود چرا که کلید برون رفت از بسیاری از مشکلات شهر اهواز است

به گزارش پایگاه خبری رکن۴ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری اهواز، سیاوش محمودی در صحن علنی شورای اسلامی شهر اهواز که با حضور امینی شهردار اهواز و سردار شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: استان خوزستان یک استان استراتژیک است که همواره مورد طمع دشمن قرار دارد و با جمعیتی بالغ بر پنج میلیون نفر از لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی یکی از استان‌های مهم و قطب اقتصادی کشور است.

وی افزود: حضور سپاه و بسیجیان در استان سبب امنیت و آرامش استان شده‌اند و در وصف آنها می‌توان به جمله امام خمینی (ره) اشاره کرد که فرمودند اگر سپاه نبود، کشور هم نبود، هر آنچه که امروز داریم مرهون تلاش‌های این عزیزان و شهدای گرانقدر هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز ادامه داد: سپاه علاوه بر حضور در حوزه‌های دفاعی و امنیتی در مسائل اجتماعی و اقتصادی و جایی که کشور با بحران روبرو شده است همانند سیل سال ۹۸ در خط مقدم قرار داشت، در مسائلی مانند کرونا، اجتماعی و اشتغالزایی نیز خدمات ارزنده‌ای از سوی این نهاد صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: شورای اسلامی ششم تا به امروز به عنوان یک تیم همدل با انسجام و حدت تا کنون ادامه داده و ادامه خواهند داد و این می‌تواند شروعی برای توسعه شهر و رفع مشکلات باشد، آن چیزی که در سال‌ها و دوره‌های گذشته به شهر آسیب رسانده است، چند دستگی و عدم اتحاد بوده است، شورای اسلامی ششم با اتحاد خود هدفی جز خدمت به شهروندان ندارد.

محمودی توضیح داد: با توجه به اینکه سال گذشته اولین سال فعالیت شورا و مدیریت شهری بود، مشکلاتی وجود دارد با این حال با تجارب ارزنده‌ای که کسب شد در حال عبور از مشکلات هستیم، به طور مثال در حوزه حمل و نقل علاوه بر خرید ۶۵ دستگاه اتوبوس، با عرضه اوراق مشارکت در حال تلاش برای تهیه یکصد دستگاه دیگر هستیم.

وی توضیح داد: با توجه به تلاش‌هایی که صورت گرفته و تجارب کسب شده، سال دوم شورای اسلامی ششم، سال خوبی خواهد بود و در واقع سال به ثمر نشستن تلاش‌های صورت گرفته خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز تاکید کرد: در شورای اسلامی ششم تلاش شده است که میان دستگاه‌های خدمات رسان در اهواز هم افزایی و همدلی ایجاد شود چرا که کلید برون رفت از بسیاری از مشکلات شهر اهواز است، اگر وفاق و همدلی میان مسئولین ایجاد شود قطعاً اتفاقات خوبی در شهر رقم خواهد خورد.

وی اضافه کرد: عدم تعریف پروژه جدید و تلاش برای تکمیل پروژه‌های ناتمام یکی از برنامه‌های مهم شورای ششم بود و امیدواریم در این راه موفق باشیم و با طرحی که شهردار اهواز با عنوان هر هفته چند افتتاح کلید زده، بتوانیم پروژه‌های ناتمام اهواز را به سرانجام برسانیم.

محمودی در پایان تصریح کرد: دو پروژه تقاطع غیر هم سطح دانشگاه و محرومیت زدایی از اهمیت بالایی برخوردار هستند که امیدواریم همکاری‌های سپاه و قرارگاه خاتم الانبیا تا پایان ادامه داشته باشد و همچنین با توجه به نقدینگی شهرداری اگر بتوانیم منابع پروژه محرومیت زدایی از طریق تهاتر و سایر موارد تأمین شود قطعاً بسیاری از مشکلات به ویژه در مناطق حاشیه‌ای و کم برخوردار رفع می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of