سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ Tuesday 4 October 2022

هشدار اداره‌کل بحران استانداری خوزستان؛

خوزستانی ها در انتظار گرد و غبار و باران شدیدتر از دیروز باشند

اداره‌کل بحران استانداری خوزستان نسبت به تشکیل توده همرفتی در بعدازظهر امروز در برخی مناطق اطلاعیه هشدار صادر و اعلام کرد؛ شرایط گرد و خاک و باران امروز از روز گذشته شدیدتر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نسبت به تشکیل توده همرفتی در بعدازظهر امروز نهم مرداد در برخی مناطق استان از جمله مرکزی، جنوبی، شرقی و به ویژه اهواز هشدار صادر کرد و از هم استانی‌ها خواست که ضمن رعایت نکات ایمنی از تردد غیر ضرور در زمان تشدید سامانه خودداری کنند.

متن اطلاعیه اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان آمده است: با توجه به پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خوزستان و تداوم سامانه مونسون در استان، بعداز ظهر امروز یکشنبه نهم مردادماه یک توده همرفتی شدید در بخش غیزانیه اهواز تشکیل خواهد شد. بر اساس اطلاعات رسیده این توده همرفتی که شامل خیزش گردوخاک، رگبار باران و رعدوبرق و احتمال بارش تگرگ می‌باشد، از توده همرفتی تشکیل شده در روز گذشته شدیدتر بوده و ورزش بادهای شدیدتر نیز قابل پیش‌بینی است.

بر اساس این اخطاریه، سامانه مذکور با ایجاد رعد و برق‌های شدید و خیزش گرد و خاک شدید همراه خواهد بود و با اختلال در ناوگان حمل و نقل، کاهش شعاع دید، تخریب سازه‌های سست و مسدود شدن جاده‌ها و ایجاد گره‌های ترافیکی، خسارت به صنعت کشاورزی و شکستن درختان و خطوط انتقال برق و سقوط اجسام همراه است.

اجتناب از تردد به مناطق حادثه‌خیز و حضور در حاشیه و بستر رودخانه‌های دائمی و فصلی، عدم خروج از منازل و حذف ترددهای غیر ضروری، عدم صعود به ارتفاعات، کاهش استفاده از آسانسور، عدم توقف و یا پارک خودروها در کنار درختان فرسوده، کارگاه‌های ساختمانی، سازه‌های سست و مکان‌هایی که امکان سقوط اشیا وجود دارد، از جمله توصیه‌های این اخطار به عموم مردم است.

از هم استانی‌های ساکن در مناطق مرکزی، جنوبی و شرقی استان به ویژه ساکنین شهرستان اهواز تقاضا می‌شود بعد از ظهر امروز از تردد غیرضرور خودداری کرده و در زمان تشدید این پدیده در خانه‌های خود بمانند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of