شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ Saturday 2 July 2022

در یک فرآیند غلط مدیریتی؛

سلامت مردم خوزستان به بازی گرفته شد

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: سلامت مردم خوزستان روز دوشنبه به دلیل وقوع گرد و غبار شدید در یک فرآیند غلط مدیریتی به بازی گرفته شد.

سید کریم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع گرد و خاک شدید در روز دوشنبه هفته جاری و عدم تعطیلی ادارات و مدارس در استان اظهار کرد: به دنبال وقوع چند مرحله‌ای گرد و خاک در ماه گذشته که همه قابل پیش‌بینی هم بودند، اقدام عاجل برای تعطیلی مراکز دولتی و به خصوص مدارس کار سختی نبوده و خواسته زیادی هم به ویژه برای مردم نیست.
وی افزود: سازمان هواشناسی باید تجهیزات را کنار بگذارد و با تماس تلفنی خود به مسئولان کشور عراق در نجف اشرف پیش‌بینی‌های لازم را در این زمینه داشته باشد چون همیشه یک یا دو روز بعد نجف گرد و خاک به خوزستان می‌رسد.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس تصریح کرد: دفعه قبل هواشناسی خوزستان اعلام کرد که پیش‌بینی‌های لازم انجام شده و مدیران باید برای تعطیلی اعلام کنند اما این بار مدیران استانی علت عدم تعطیلی را ناپایدار بودن گرد و خاک از سوی هواشناسی خوزستان دانستند؛ چنین پاسکاری‌ها و بی‌توجهی‌هایی نسبت به سلامت مردم اصلاً صحیح نیست.
حسینی با گلایه از اینکه هیچ توجیهی برای این رفتارها و وضعیت فعلی خوزستان وجود ندارد، اظهار کرد: بر اساس تجارب موجود بارها شاهد تکرار این وضعیت در استان بودیم ولی نمی‌دانم این چه سیستم مدیریتی است که می‌گویند شاید تعطیل کردیم و هوا خوب شد؟ حتی اگر هم این طور می‌شد جای دوری نمی‌رفت اگر به خاطر حفظ سلامتی مردم آن هم در روزی که به خاطر شب احیا ساعات شروع کار با دو ساعت تأخیر بود، اعلام تعطیلی می‌کردند.
وی بیان کرد: برعکس اطلاعیه هواشناسی که با حرارت هرچه تمام‌تر بازنشر داده شده و روز یکشنبه را آغازگر ورود سامانه‌های بارشی به سراسر خوزستان دانسته بودند، روز دوشنبه استان با حجم بالایی از پدیده گرد و خاک مواجه شد.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس با اشاره به انجام پیگیری‌های لازم از طریق وزرای مربوطه و شخص رئیس‌جمهور گلایه کرد: وقتی مسئولان اعلام می‌کنند که نمایندگان مجلس در عزل و نصب‌ها دخالت نکنند، این گوی و میدان پس با کسانی که در یک فرایند غلط مدیریتی سلامت مردم را به بازی گرفته‌اند، برخورد کنند.
حسینی ادامه داد: این وضعیت خوزستان جای پیگیری دارد و اگر مدیران استانی امکان تصمیم‌گیری به موقع و همچنین اجازه اعلام نظر نهایی را ندارند باید اعلام کنند تا اقدام لازم انجام شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of