پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ Thursday 2 December 2021

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس:

تسهیلات ۴۸۰میلیون مسکن، به کارگران و کارمندان کمک نمی کند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه به دلیل سرعت بالای تورم و کاهش ارزش پول ملی، بانک‌ها حاضر به پرداخت تسهیلاتی با نرخ سود پایین و مدت بازپرداخت طولانی نیستند گفت: اگر به دنبال افزایش قدرت خرید مردم در بازار مسکن هستیم باید ضمن مهار تورم، حداقل اقساطی متناسب با توان مالی جامعه هدف در نظر بگیریم.

علیرضا زندیان عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با وام‌های خرید مسکن، گفت: اعلام پرداخت وام مسکن جوانان و وام ۴۸۰ میلیون تومانی در هفته‌های اخیر به دلیل عدم تناسب اقساط آن با توان مالی جامعه هدف، واکنش‌ متقاضیان مسکن را به همراه داشت چرا که علاوه بر سنگین بودن پرداخت اقساط ۶٫۵ الی ۸٫۵ میلیون تومانی آن، چندان کمکی هم به ارتقا قدرت خرید خانوار نمی‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود:بی تردید پرداخت تسهیلات ۴۸۰میلیون تومانی خرید مسکن، نمی تواند به کارگران و کارمندان کمک کند زیرا رقم اقساط آن گاهی از کل حقوق ماهانه آنها بیشتر است.

نماینده مردم بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای رفع نیاز مسکن طبقه متوسط و کم درآمد جامعه پرداخت تسهیلات کلان با نرخ سود پایین و دوره بازپرداخت طولانی اثر بخش خواهد بود. هر چند در کشورمان به دلیل سرعت بالای تورم و کاهش ارزش پول ملی، بانک‌ها حاضر به پرداخت چنین تسهیلاتی نیستند لذا اگر به دنبال افزایش قدرت خرید مردم در بازار مسکن هستیم باید ضمن مهار تورم حداقل اقساطی متناسب با توان مالی جامعه هدف در نظر بگیریم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بهتر است وام‌های مسکن را بیش‌تر به سوی تولید واحد‌های مسکونی سوق دهیم که ضمن رونق اشتغال، موجب افزایش عرضه و کاهش قیمت آن شود و از طرفی تسهیلات در چرخه تولید هزینه می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of