یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ Sunday 26 September 2021

افزایش شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان در خوزستان

رئیس اداره شوراهای حل اختلاف استان خوزستان گفت: در راستای تحقق اهداف سند تحول قضایی و سیاست‌های قوه قضائیه جهت کاهش جمعیت کیفری، با همکاری سازمان زندان‌های استان به زودی شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان افزایش می‌یابد.

علیرضا باوی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه تشکیل شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان در استان که با حضور مدیرکل سازمان زندان‌های خوزستان برگزار شد، بر استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف در جهت کاهش جمعیت کیفری تاکید کرد و گفت: در حال حاضر پنج شعبه فعال ویژه زندانیان در زندان اهواز، ماهشهر و آبادان مستقر هستند و در زمینه مصالحه بین زندانیان قصاصی، نزاع و دیگر مواردی که قانون اجازه داده که اعضای شورای حل اختلاف ورود کنند، آمار عملکرد مطلوبی داشتند.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری خوزستان، وی افزود: افزایش شعب شوراهای حل اختلاف در زندان‌ها در زمینه کاهش زندانیان و تعیین تکلیف محکومین به قصاص و دیگر محکومین که در حل و فصل موضوع آنان در صلاحیت شورای حل اختلاف باشند، اثربخشی فراوانی دارد.

باوی خاطرنشان‌کرد: خوزستان با توجه به بافت قومیتی موجود، در زمینه صلح و سازش ظرفیت بسیار مناسبی دارد ولی تاکنون کمتر به آن توجه شده و باید فرهنگ و سنت بسیار ارزشمند صلح و سازش و اصلاح ذات‌البین با مشارکت و استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در استان گسترش یابد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری خوزستان افزود: تاکنون سازمان زندان‌های استان خوزستان در تشکیل و راه‌اندازی شورای حل اختلاف در داخل زندان تعامل و همکاری بسیار خوبی داشته و امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه، گام‌های مؤثرتری در جهت کاهش جمعیت زندانیان برداشته شود.

پژمان پروین مدیرکل سازمان زندان‌های خوزستان نیز در این جلسه بر تسریع در جهت تشکیل و راه‌اندازی شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان تاکید کرد و گفت: از پیگیری‌های جدی و مستمر رئیس اداره شوراهای حل اختلاف استان در راه‌اندازی شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان تشکر می‌کنیم. سازمان زندان‌های خوزستان نسبت به تشکیل این شعب، مصمم است.

وی افزود: امیدواریم با تعامل و همکاری اداره شوراهای حل اختلاف خوزستان، کمیته ویژه تعیین تکلیف زندانیان قصاص تشکیل شود و با استفاده از ظرفیت افراد مصلح، متنفذ و مورد قبول مردم، بتوانیم در جهت جلب رضایت اولیای دم و رهایی محکومین به قصاص تلاش کنیم.

در این جلسه تفاهم‌نامه تشکیل و راه‌اندازی شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان به امضای باوی معاون قضایی و رئیس اداره شوراهای حل اختلاف خوزستان و پروین مدیرکل سازمان زندان‌های استان رسید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of