چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ Wednesday 4 August 2021

آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۵۰ سال در خوزستان

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: سامانه واکسیناسیون برای ثبت نام افراد بالای ۵۰ سال خوزستانی فعال شده و افراد می توانند نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کنند.

امراله مردانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شهروندان می توانند پس از ثبت نام و دریافت پیامک با در دست داشتن کارت ملی از فردا دوشنبه به مراکز بهداشتی برای واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی افزود: متقاضیان واجد شرایط با مراجعه به سامانه Salamat.gov.ir بعد از انتخاب نام استان خوزستان ، اقدام به درج اطلاعات خود نموده و از فردا منتظر دریافت پیامک نوبت دهی زمان و مکان تزریق واکسن بمانند.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: در تلاش هستیم تا همزمان با پیگیری رعایت دستورالعمل های بهداشتی، کار واکسیناسیون را با سرعت بیشتری انجام دهیم.

وی با اعلام شکست رکورد تزریق روزانه واکسن در دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: مدافعان سلامت خوزستان در حوزه بهداشت که رکورددار تست های تشخیصی و مراقبت خانگی از بیماران در کشور هستند امروز نیز با تزریق ۱۹ هزار و ۴۷۴ دُز واکسن رکورد تزریق روزانه واکسن در دانشگاه علوم پزشکی اهواز را ارتقا دادند و یکی از بهترین عملکردهای کشوری را به نمایش گذاشتند.

مردانی گفت: این موضوع در حالی اتفاق افتاد که گرمای بیش از حد هوا در استان خوزستان مشکلات و محدودیت های زیادی برای انجام واکسیناسیون به وجود آورده اما با این وجود با تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت، واکسیناسیون در حال انجام است.

در حال حاضر یک شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۶ شهرستان نارنجی و ۱۰ شهرستان زرد کرونایی هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of