چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ Wednesday 4 August 2021

اقدام سپاه خوزستان برای حل مشکل آب شرب مردم روستاهای دشت‌آزادگان

سپاه خوزستان با پیگیری و دفاع در راه مردم توانست با ارسال تجهیزات مورد نیاز مشکل کم آبی روستاها را حل کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، بسیاری از معضلات و مشکلات استان خوزستان، نشات گرفته از مدیریت ناکارآمد و نبود عزم و اراده بر حل مسائل استان است که بارها توسط نمایندگان و مردم استان مورد انتقاد بوده است.

در این بین، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از پتانسیل بسیج و نیروهای جهادی برخوردار است، در حل مسائل استان خوزستان در خط مقدم بوده است که سیل سال ۹۸ و تنش آبی فعلی نمو واضح و عینی این مسئله بوده است.

چندی پس از شدت گرفتن تنش آبی در استان که باعث تلف شدن آبزیان و دام مردم شده بود و بی تفاوتی و یا سهل انگاری مدیران دولتی مورد انتقاد همگان قرار گرفت، باز سپاه خوزستان منتظر دستور یا کسب اجازه یا تامین اعتبار نشد و خود با امکانات و تجهیزات خودش وارد عمل شد.

۱۹ تیرماه بود که فرمانده سپاه خوزستان با اعلام آبرسانی با تانکر به دام مردم روستایی و همچنین اجرای طرح آب رسانی به مردم روستای جفیر ۱ و ۲ از ورود جدی و تخصصی سپاه به موضوع تنش آبی خبر داده بود که نشان از عزم و اراده جدی در نیروهای جهادی در حل مسئله است.

۲۴ تیرماه و زمانی که هنوز یک هفته از وعده فرمانده سپاه خوزستان نگذشته بود، سراریز شدن نیروهای مهندسی سپاه به منطقه همراه با تجهیزات و امکانات در رسانه‌های استانی خبر ساز شد که نشان از برتری نیروهای جهادی بر مدیریت ناکارآمد در حل مسائل استان خوزستان است.

طرح آب‌رسانی روستاهای جفیر ۱ و ۲ به طول ۹ کیلومتر و با اعتبار ۳ میلیارد تومان، ۱۹ تیر اعلام شد و ۲۴ تیر به اجرا در آمد که تماماً به دست نیروهای بسیج سازندگی سپاه خوزستان اجرایی شده است.

طرح افزایش دبی آب رودخانه کرخه از ۷۵ مترمکعب به ۱۵۰ مترمکعب در ثانیه از جمله تاکیدات فرمانده سپاه خوزستان بود که ۲۳ تیرماه اجرایی و اکنون با وجود تشنگی بالای مسیر رود کم کم در حال حرکت به سمت تالاب هورالعظیم است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of