چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ Wednesday 4 August 2021

رئیس علوم پزشکی اهواز:

۳۰ کشتی در بندرگاه‌های خوزستان قرنطینه شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به کنترل شدید مرزهای دریایی خوزستان، از قرنطینه و ایزوله ۳۰ کشتی در بندرگاه‌های استان خبر داد.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از نیمه اردیبهشت‌ماه تاکنون، کارشناسان بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی با طی مسافتی طولانی در دریا و در فاصله ۴۰ مایلی ساحل، نسبت به انجام تست کرونای خدمه تمامی کشتی‌های ورودی به استان خوزستان اقدام می‌کنند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: از یک هزار و ۸۸۲ سرنشین و خدمه کشتی‌های ورودی به بندرگاه‌های خوزستان تست PCR گرفته شده است که تست کرونای ۴۸ نفر از این تعداد مثبت بوده است.

ابول‌نژادیان تصریح کرد: اگر تست کرونای یکی از افراد کشتی مثبت شود، کل کشتی قرنطینه می‌شود و تاکنون ۳۰ کشتی در بندرگاه‌های خوزستان ایزوله و قرنطینه شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: همکاران بهداشتی ما به صورت شبانه‌روزی در حال تلاش و غربالگری سرنشینان کشتی‌ها هستند تا از ورود کرونای دلتا به استان خوزستان جلوگیری کنند.

ابول‌نژادیان به کنترل مرزهای زمینی نیز اشاره کرد و گفت: مردم باید از سفر به استان‌های همجوار به ویژه استان‌های جنوبی و شرقی که در شرایط قرمز هستند، پرهیز کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of