چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ Wednesday 4 August 2021

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز :

وقوع حوادث متعدد روی شبکه برق اهواز در پی افزایش دما

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با اشاره به افزایش دما و رطوبت و همزمانی افزایش بار شبکه ناشی از مصرف، گفت: از ابتدای تیرماه تاکنون بیش از ۶۳۰ حادثه روی تجهیزات منصوبه در کلانشهر اهواز رخ داده است.

حسن کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در این روزها با توجه به افزایش بی‌سابقه گرما و رطوبت، شاهد بروز حوادث متعددی روی شبکه برق اعم از شبکه فشار متوسط و ضعیف هستیم که انتظار داریم مردم مصرف خود را مدیریت کنند.

وی افزود: عدم رعایت الگوی مصرف برق توسط برخی شهروندان به ویژه در ساعت‌های اوج مصرف، زمینه بروز حوادث متعددی را روی شبکه ایجاد می‌کند. رفع این مشکلات در برخی موارد به دلیل تعدد دستور کارهای عادی‌سازی شبکه، زمان‌بر است و باعث سلب رفاه و آسایش عمومی برای مردم می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با اشاره به افزایش دما و رطوبت و همزمانی افزایش بار شبکه ناشی از مصرف، تصریح کرد: از ابتدای تیرماه تاکنون بیش از ۶۳۰ حادثه روی تجهیزات منصوبه در کلانشهر اهواز رخ داده است.

کریمی افزود: بر اساس آمار ثبت‌شده موجود در سامانه اتفاقات برق ۱۲۱ برق اهواز از ابتدای تیرماه تاکنون، ۵۱۰ حادثه اتفاقاتی روی شبکه فشار ضعیف و ۱۲۰ حادثه ناشی از افزایش بار مصرفی شبکه و همزمانی با گرمای شدید هوا روی شبکه رخ داده که منجر به قطع برق شده است.

وی گفت: در خردادماه نیز ۵۹۳ مورد دستورکار برق تنها به جعبه و کابل سرویس مشترکانی اختصاص داشت که توصیه‌های کارشناسان برق در زمینه رعایت الگوی مصرف را جدی نگرفته بودند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of